Jak przygotować ogród na przyjęcie psa?

Niezależnie od tego, czy planujemy zakup psiaka do domu czy do stróżowania naszej posiadłości, powinniśmy odpowiednio przygotować się na jego przybycie. Jak się okazuje, dotyczy to nie tylko pomieszczeń, ale także ogrodu. Niestety wysoki płot, mimo tego, że może zapobiec ucieczkom, nie zabezpieczy roślin przed pogryzieniem, więc warto sprawdzić również inne metody zabezpieczeń.

Przemyślany obszar wybiegu

pastuch dla psa

Aby móc bez zmartwień wypuszczać naszego psa na ogród należy odpowiednio przemyśleć teren, na którym będzie mu wolno przebywać. Jest to związane nie tylko z ryzykiem zniszczenia ogrodu, ale także z bezpieczeństwem. Przemyślany wybieg, to taki, na którym psiak nie zrobi sobie krzywdy. Jeżeli nie odpowiada nam wizja wysokich płotów przy każdej rabacie, dobrą opcją może okazać się pastuch dla psa. Działa on na zasadzie sygnałów ostrzegawczych, w formie dźwięku lub impulsów elektrycznych, wysyłanych do zwierzęcia, gdy znajduje się ono za blisko wytyczonych krawędzi. Granice te stanowi rozłożony i zakopany w ziemi na około dziesięć centymetrów drut emitujący pole magnetyczne reagujące na obrożę psa. Końcówki drutu podłączone są odpowiednio do urządzenia zasilającego. Dzięki tak bezinwazyjnemu systemowi jakim jest pastuch dla psa, jesteśmy w stanie zachować wygląd naszego ogrodu bez zmian i zapewnić pupilowi wybieg bez zbędnych przeszkód.

Dobór odpowiednich parametrów

Wybierając pastuch dla psa konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka parametrów. Przede wszystkim należy dobrać system do masy zwierzęcia. Wiąże się to z inną mocą i częstotliwością impulsów odpowiednią dla małych, średnich i dużych zwierząt. Dla większych psów minimalną masą zwierzęcia jest 10 kilogramów, natomiast dla małych pupili stanowi 3 kilogramy. Kolejną ważną wielkością, którą należy rozważyć jest długość ogrodzenia, co wiąże się z dobraniem odpowiedniego urządzenia zasilającego. Dla wszystkich przypadków minimalną długością jest 50 metrów. Przy pastuchach nie dłuższych niż 300 metrów każdy typ zestawu będzie odpowiedni, lecz przy większych odległościach warto sprawdzić zalecenia producentów.Oprócz wymienionych dwóch parametrów istnieje możliwość zastosowania ulepszeń, na przykład niektóre systemy posiadają dodatkowe zabezpieczenia centrali zasilającej. Możemy również dobrać obrożę wodoodporną, a nawet zatapialną. Tresurę psiaka ułatwi z pewnością obroża z pilotem, dzięki której łatwiej jest korygować niepoprawne zachowania pupila. W kwestii bezpieczeństwa naszego pupila i ogrodu przed zniszczeniem pastuch wyróżnia się wieloma zaletami. Przede wszystkim pozwala na wyznaczenie odpowiedniego terenu na wybieg i nie ingeruje w wygląd ogrodu. Odpowiednio dobrany zapewni bezpieczeństwo naszemu psiakowi na wiele lat. Artykuł powstał we współpracy z https://panfarmerek.pl/pol_m_Pastuchy-ogrodzenia-elektryczne_Pastuchy-gotowe-zestawy-ogrodzeniowe_Pastuchy-dla-psow-365.html