Sprzątanie domu dla leniwych – jak utrzymać porządek?

Nie lubisz domowych porządków. Codzienne sprzątanie i zmywanie to dla Ciebie koszmar, który chcesz przeżyć bezboleśnie i jak najmniej inwazyjnie. Nie martw się – są już dostępne rozwiązania dla leniwych: samosprzątający odkurzacz, czy robot myjący podłogi to jedne z nich.

Za mało czasu na porządki

Życie jest zbyt krótkie, by wiele godzin tygodniowo poświęcać na sprzątanie – zwłaszcza, gdy wracamy zmęczeni z pracy, a czeka na nas jeszcze ugotowanie obiadu, czy pomoc dzieciom w szkolnej nauce. A gdzie czas na własne przyjemności? Weekendy są po to, aby odpoczywać, a nie spędzać sobotę na odkurzaniu, ścieraniu kurzy i myciu podłóg. Robot myjący podłogi, bądź odkurzacz, który sam sprząta to dla Ciebie rozwiązanie idealne.

Kilka porad, jak utrzymać porządek w domu

  • Wiesz, że nie lubisz sprzątać, to dla Ciebie mordęga, więc nie twórz w swoim domu niepotrzebnego bałaganu. A ten generuje zbyt duża ilość rzeczy. Za dużo mebli, ubrań i butów, dywanów – ogranicz wszystko do potrzebnego minimum. Ponadto zaprowadź w nich dobrą organizację. Niech poszczególne rzeczy mają swoje miejsce, buty kartony, a dodatkowe elementy w Twoim domu, które wymagają sprzątania, całkowicie powinny z niego zniknąć. Poza tym także w sobie musisz znaleźć dyscyplinę, by pilnować tego minimalnego porządku.
  • Czego nie widać, tego nie ma. Pudełka do przechowywania to świetny pomysł dla osób leniwych, które nie lubią sprzątać i często bałaganią.
  • Zainwestuj w sprzęt taki jak robot myjący podłogi, czy odkurzacz samoodkurzający. Uruchamiasz, a sprzęt robi całą pracę za Ciebie! Odkurza i myje, czyli to, czego najbardziej nie lubisz i starasz się za wszelką cenę unikać. W tym czasie możesz poświęcić się innym obowiązkom, a dom i tak będzie czysty.
  • Połącz przyjemne z pożytecznym. Niestety, jeszcze nie wszystkie obowiązki domowe zostały zastąpione przez roboty. Do niektórych czynności nadal potrzeba pracy ludzkich rąk. Ale czas ten nie musi być zmarnowany! robot myjący podłogiPodczas prania, prasowania, czy zmywania i mycia okien ubogacaj siebie intelektualnie. Słuchaj audiobooków, albo rozmówek z językiem, którego chciałaś / chciałeś się nauczyć. To wbrew pozorom także czas na relaks, niektóre czynności pozwalają Ci na oglądanie ulubionego serialu, czy filmu. Skorzystaj z tego czasu w sposób efektywny.

Powietrze jest ważne

Elementem porządków domowych jest także odpowiednie doklimatyzowanie Twojego mieszkania, czy domu. Dlatego niezależnie od pogody i pory roku otwieraj okna na minimum 20 minut. Dzięki temu w domu nie będzie panował zaduch i wilgoć. W ten sposób wywietrzą się także nieprzyjemne zapachy, które są domeną niewietrzonych mieszkań.