Jak przygotować się na wycieczkę do Izraela?

Izrael jest często wybieranym przez Polaków celem podróży. Po pierwsze dlatego, że młodzi Polacy generalnie podróżują znacznie więcej niż w latach wcześniejszych i coraz chętniej przeznaczają na podróże swoje oszczędności. Celem wycieczek są nie tylko sąsiedzkie nam kraje europejskie, ale też Azja czy Ameryka Północna. Po drugie, w ostatnim czasie zwiększyła się liczba tanich lotów w tamtą część świata i chętnie korzystamy z takich okazji. Izrael to bardzo pożądany kierunek ze względu na atrakcje, które oferuje. Południowa część kraju urzeka nas Morzem Czerwonym z rafą i pięknymi kolorowymi rybkami. Środkowa część przy granicy z Jordanią kusi pełnym minerałów Morzem Martwym i bogactwem historycznych oraz religijnych zabytków, a północny region górami.

Wybór celu podróży

Jeżeli planujesz udać się do Izraela, na początku musisz zdecydować, gdzie się wybierzesz. Oczywiście, na miejscu można wynająć samochód i zwiedzić wszystkie najważniejsze punkty w kraju. Jednak czasami lepiej skupić się na jednym konkretnym regionie, żeby poznać wszystko, co nam on proponuje. Poszczególne części Izraela mocno różnią się między sobą temperaturą, środowiskiem i atrakcjami. Południe charakteryzuje się żwirowymi pustyniami, skąpą roślinnością i jest tam ciepło nawet jesienią i zimą. Wielką atrakcją jest Morze Czerwone, w którym można zaobserwować prawdziwą rafę z jej mieszkańcami. W Morzu Martwym można kąpać się również zimą, a kąpiel w tym słonym jeziorze jest świetnym doznaniem, ponieważ jego zasolenie powoduje, że unosimy się na powierzchni. Chociaż Izrael kojarzy się z ciepłem, pogoda na północy potrafi zaskoczyć. Zimą temperatura w górach może przypominać chłodną wiosnę, ale klimat na tym terenie jest zdecydowanie bardziej przyjazny, a otoczenie pełne zieleni. To, jaki cel podróży obierzesz, zależy głównie od Twoich preferencji.

Jakie ubranie przygotować?

Do podróżnej walizki warto spakować kilka par lekkich koszulek z krótkim rękawem, kilka z długim i koniecznie ciepłą bluzę. Pogoda zimą może być upalna, ale nawet na południu noce potrafią być dość chłodne i wietrzne. Krótkie spodenki najprawdopodobniej również się przydadzą, ale szczególnie dobrze zabrać ze sobą parę spodni takich jak chinosy męskie. chinosy męskieBawełniane spodnie męskie chinosy to bardzo uniwersalna odzież, która sprawdzi się przy niepewnej pogodzie i na turystycznych wycieczkach. Na spacerach ze zwiedzaniem długie spodnie w stylu chinosów na pewno się przydadzą, ponieważ będą chronić Twoje nogi przed otarciami znacznie lepiej niż krótkie szorty, a jednocześnie są na tyle lekkie i przewiewne, że wysoka temperatura nie będzie Ci straszna. Jeżeli wybierasz się w okolice Morza Martwego lub Morza Czerwonego, nie zapomnij zabrać ze sobą spodenek kąpielowych.