Lifestyle

Jaki kieliszek, do jakiego trunku?

Odpowiednio podany alkohol nie tylko lepiej wygląda, ale i lepiej smakuje. Co ciekawe, to kształt kieliszka, w jakim podajemy alkohol, w pewnym stopniu wpływa na jego smak. Dla przykładu, kieliszki do wina czerwonego charakteryzują się dość dużą, zwężającą się ku górze czaszą, krótką nóżką i cienkim szkłem. Dzięki temu wino w kieliszku jest ogrzewane przez… Czytaj dalej Jaki kieliszek, do jakiego trunku?

Lifestyle

Czym jest przesilenie wiosenne?

Większość ludzi czeka na wiosnę jak na zbawienie. Nawet jeśli ktoś lubi zimę, po kilku miesiącach krótkich i często ciemnych dni, bywa po prostu zmęczony. Brakuje mu światła słonecznego i – mimo, że często nie ma nic przeciwko zimnu – także ciepła odczuwanego dzięki Słońcu. Jeśli dodać do tego znużenie pracą, codziennymi obowiązkami i monotonią,… Czytaj dalej Czym jest przesilenie wiosenne?

Lifestyle

Jak przekonać mężczyznę do noszenia muszek?

Niemal na każdej kobiecie duże wrażenie robi przystojny mężczyzna w eleganckim garniturze. Tego rodzaju ubiór sprawia, że nawet pan o przeciętnej urodzie i posturze nabiera atrakcyjnego wyglądu. Dobrze dobrany garnitur pozwala skutecznie ukryć wszelkie niedociągnięcia sylwetki. Zwieńczeniem stroju formalnego jest ozdoba zawiązywana pod kołnierzykiem koszuli. W przeważającej części przypadków jest to krawat, choć popularność zyskują… Czytaj dalej Jak przekonać mężczyznę do noszenia muszek?