Dobieramy gogle narciarskie

Choć sezon narciarski w Polsce mamy już za sobą, to warto już teraz zadbać o odpowiedni sprzęt na przyszły sezon, tym bardziej, że na narty wskoczymy już w listopadzie, a jeśli wybieramy się poza granice Polski, to czas w ogóle nas nie ogranicza. Jest to dobry moment na zakup elementów wyposażenia także ze względu na zdecydowanie niższe ceny, niż w samym sezonie. Jednym z takich sprzętów, które potrzebne nam są czy to do jazdy na nartach czy snowboardzie, są gogle. Gogle narciarskie to sprzęt zdecydowanie bardziej skomplikowany, niż wielu osobom się wydaje i przed jego zakupem warto poznać kilka ważnych informacji na temat ich dobierania. Oto niektóre z nich.

Różnice pomiędzy modelami

Różnice pomiędzy modelami gogli narciarskich zaczynają się już na poziomie płci. Te dla kobiet będą nieco mniejsze i węższe niż egzemplarze dla mężczyzn. Jeszcze mniejsze, ale i zdecydowanie tańsze są gogle narciarskie dla dzieci. Oprócz samej płci, kryterium rozmiaru zależy oczywiście od samego rozmiaru twarzy i głowy. A po trzecie rozmiar to także nasze osobiste preferencje - ta sama osoba może zakupić nieco mniejsze i bardziej dyskretne gogle, jak i te duże, szerokie. Rozmiar gogli określa się poprzez ich ramę, a więc element okalający i utrzymujący szybkę. Wraz ze zmianą rozmiaru, oprócz szerokości i długości gogli, zmienia się także ich głębokość. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto przymierzyć różne opcje rozmiarowe i zdecydować jaka najbardziej nam pasuje.

Soczewki

gogle narciarskie

Jeśli już wybrałeś odpowiednią dla siebie wielkość i wiesz, jakiego rozmiaru szukać, zacznij zastanawiać się nad tym, czego oczekujesz od soczewek. Nie jest to tylko kawałek szybki chroniącej nasze oczy przed zimnem czy wiatrem, ale bardzo zaawansowany element sprzętu, który znacznie ułatwia jazdę i posiadać może wiele różnych właściwości. Po pierwsze sprawdź czy soczewki wyposażone są w polaryzację. Zmniejszy ona stopień zmęczenia twoich oczu. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak jasno potrafi być na stoku - śnieg odbija światło, które następnie my przyjmujemy. Polaryzacja likwiduje odblaski i zmniejsza intensywność widzialnego światła. Warstwa lustrzana również minimalizuje odblaski, ale blokuje także to światło, które kieruje się na nas wprost z nieba i chroni nasze oczy między innymi przed zapaleniem spojówek. Bez tego elementu niebezpiecznie jest po prostu wyjeżdżać na stok. Przed światłem chronią także filtry UV - im wyższe, tym lepsze. Abyśmy natomiast mogli cokolwiek widzieć, niezbędna jest powłoka anti-fog chroniąca przed parowaniem soczewek. Profesjonalne gogle narciarskie możesz kupić na stronie https://bolle.pl/pol_m_Gogle-narciarskie-681.html.