Różnorodne węgielki do palenia fajek wodnych – rodzaje, ceny i właściwości

Co raz więcej osób w różnym przedziale wiekowym zadowala się regularnie paleniem fajki wodnej. Taka forma rozrywki czy też miłego spędzenia czasu jest co raz bardziej popularna w naszym kraju. Aby móc zapalić fajkę potrzebne są oczywiście węgielki do shishy, które można nabyć w każdym sklepie z wyrobami tytoniowymi czy też akcesoriami do fajek wodnych. Bez nich bardzo trudno jest rozpalić fajkę i cieszyć się nią przez kilka godzin. Jakie są rodzaje takich węgielków i czy jest to droga zabawa? O tym poniżej.

Naturalne czy samozapalające węgielki do shishy?

Na rynku dostępne są aktualnie dwa podstawowe rodzaje węgielków do shishy. Otóż są to węgielki naturalne oraz samozapalające. Różnią się one przede wszystkim podstawą działania. Węgle naturalne wykonywane są z łupin orzecha kokosowego i wymagają one rozpalenia. Można tego dokonać na przykład na kuchence gazowej. Węgielki samozapalające nie wymagają, aż tak wiele pracy, gdyż są wyposażone w specjalny środek ułatwiający zapalenie. Wydziela się wtedy dość nieprzyjemny zapach jednak po krótkim czasie zupełnie znika. Oba warianty są dość atrakcyjne, gdyż węgle naturalne palą się o wiele dłużej natomiast samozapalające nie wymagają wkładania tak wiele pracy i czasu w ich rozpalenie. Wybór zależy tu, więc od upodobań oraz preferencji.

A może węgielki smakowe?

Wiele osób jest zwolennikami palenia naturalnych węgielków do shishy jednak znaczne grono poszukuje też czegoś ciekawszego. Stąd też tak duże zainteresowanie smakowymi węgielkami, które podbiły światowy rynek. Spotkać można się z przeróżnymi smakami takich produktów na przykład truskawkowy, jabłkowy, czekoladowy, wiśniowy, miętowy czy też wiele innych. Palenie smakowych węgielków sprawia wielką frajdę, gdyż oprócz samego rytuału palenia można rozkoszować się ciekawym smakiem i zapachem. Wyrafinowane i bardzo atrakcyjne smaki dostępne są w wielu sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych, dlatego ich zakupienie nie jest niczym trudnym. Takie węgielki do shishy podbiły już serca wielu osób i to w różnym wieku.

Jaka jest cena węgielków do shishy?

Przeciętne węgielki do shishy nie kosztują zbyt wiele, gdyż jest to zaledwie parę złotych za kilka sztuk. Oczywiście im lepszej jakości węgielek lub ciekawszy smak cena może być nieco wyższa, ale nadal oscyluje ona w granicach kilkunastu złotych. Nie jest, to więc duży koszt, gdy pod uwagę weźmie się radość i uciechę jaką ze sobą niesie. Warto jednak stawiać na sprawdzone i cieszące się dobrymi opiniami węgielki.