Lifestyle

Stylowe, ale skromne dekoracje sal komunijnych

I Komunia Święta to niewątpliwie jedno z najważniejszych i najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu każdego małego chrześcijanina. Nic więc dziwnego, że każdy z nich z pełną powagą i starannością podchodzi do całorocznych przygotowań. Rodzice natomiast pragnąc uczynić ten dzień jeszcze piękniejszym pomagają w tychże przygotowaniach, dbają przede wszystkim o rozwój duchowy dziecka, ale również o organizację przyjęcia komunijnego. Jak jednak przygotować przyjęcie i samą salę na przyjęcie komunijne tak, aby wyglądała pięknie, ale jednocześnie skromnie? Nie jest to przecież okazja wymagająca splendoru i ekstrawagancji. Wręcz przeciwnie!

Dekoracje sali na I Komunię Świętą

dekoracje na komunieWraz z nadejściem wiosny na wszelkich witrynach sklepowych oraz w asortymencie każdej najmniejszej nawet sieciówki da się zauważyć wszechobecny trend komunijny. Białe sukienki, opaski, spineczki etc. Wszystko po to, aby dziecko w dniu swojej I Komunii Świętej czuło się wspaniale. Podobnie sprawa się ma, jeżeli chodzi o dekoracje komunijne sal. Jest niewątpliwie kilka elementów dekoracyjnych, które znajdą się na każdej z nich.

Po pierwsze: kwiaty

Żywe kwiaty to niewątpliwie obowiązkowy element dekoracyjny na każdej sali komunijnej. Nadają one całej aranżacji świeżości. Doskonale sprawdzą się tutaj klasyczne i stylowe róże, ale i białe tulipany mogą wyglądać elegancko i stylowo. W ostatnich latach bardzo popularne stały się również piwonie we wszelkich pastelowych odcieniach – różowe, łososiowe, brzoskwiniowe czy ecru.

Po drugie: tiul

Tiul to bardzo efektowny element dekoracyjny. Można nim przyozdobić niemalże wszystko: okna, stoły, krzesła, ściany. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Oczywiście w przypadku I Komunii Świętej najlepiej sprawdzi się tiul w kolorze białym, niemniej jednak efektowny może być ecru czy delikatny róż.

Po trzecie: świece

Świece nadają wnętrzu nastrojowego, ale i bardzo świątecznego charakteru. Najczęściej są ustawiane w wysokich świecznikach na stołach, ale małe lampiony rozmieszczone na oknach czy wszelkiego rodzaju gzymsach z pewnością nadadzą uroku całej aranżacji.

Zarówno kwiaty, tiul jak i świece to podstawowe elementy dekoracyjne, które z pewnością znajdziemy na każdej sali komunijnej. Wspólnie tworzą lekką stylistykę idealnie współgrającą z tą jakże ważną uroczystością. Bywają oczywiście wzbogacane w różnego rodzaju figurki, lampki, dekoracyjne pompony i inne elementy. Dobierając je jednak należy zachować umiar, którego niewątpliwie w niektórych przypadkach brakuje. Uroczystość komunijna powinna pozostawać skromna.

Przeczytaj również:
Nietoksyczny przemysł kosmetyczny bada aktualne zastosowania zdrowotne zawartości naszych spiżarni i nowych produktów roślinnych, wprowadzając
Dziecięca kreatywność rozwija się poprzez zabawę. Dzieci uwielbiają odwzorowywać sceny z realnego życia i modyfikować
Błonnik jest niezbędnym elementem każdej zdrowej diety. Można wyróżnić błonnik rozpuszczalny, który hamuje syntezę cholesterolu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *