Stylowe, ale skromne dekoracje sal komunijnych

I Komunia Święta to niewątpliwie jedno z najważniejszych i najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu każdego małego chrześcijanina. Nic więc dziwnego, że każdy z nich z pełną powagą i starannością podchodzi do całorocznych przygotowań. Rodzice natomiast pragnąc uczynić ten dzień jeszcze piękniejszym pomagają w tychże przygotowaniach, dbają przede wszystkim o rozwój duchowy dziecka, ale również o organizację przyjęcia komunijnego. Jak jednak przygotować przyjęcie i samą salę na przyjęcie komunijne tak, aby wyglądała pięknie, ale jednocześnie skromnie? Nie jest to przecież okazja wymagająca splendoru i ekstrawagancji. Wręcz przeciwnie!

Dekoracje sali na I Komunię Świętą

dekoracje na komunieWraz z nadejściem wiosny na wszelkich witrynach sklepowych oraz w asortymencie każdej najmniejszej nawet sieciówki da się zauważyć wszechobecny trend komunijny. Białe sukienki, opaski, spineczki etc. Wszystko po to, aby dziecko w dniu swojej I Komunii Świętej czuło się wspaniale. Podobnie sprawa się ma, jeżeli chodzi o dekoracje komunijne sal. Jest niewątpliwie kilka elementów dekoracyjnych, które znajdą się na każdej z nich.

Po pierwsze: kwiaty

Żywe kwiaty to niewątpliwie obowiązkowy element dekoracyjny na każdej sali komunijnej. Nadają one całej aranżacji świeżości. Doskonale sprawdzą się tutaj klasyczne i stylowe róże, ale i białe tulipany mogą wyglądać elegancko i stylowo. W ostatnich latach bardzo popularne stały się również piwonie we wszelkich pastelowych odcieniach – różowe, łososiowe, brzoskwiniowe czy ecru.

Po drugie: tiul

Tiul to bardzo efektowny element dekoracyjny. Można nim przyozdobić niemalże wszystko: okna, stoły, krzesła, ściany. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Oczywiście w przypadku I Komunii Świętej najlepiej sprawdzi się tiul w kolorze białym, niemniej jednak efektowny może być ecru czy delikatny róż.

Po trzecie: świece

Świece nadają wnętrzu nastrojowego, ale i bardzo świątecznego charakteru. Najczęściej są ustawiane w wysokich świecznikach na stołach, ale małe lampiony rozmieszczone na oknach czy wszelkiego rodzaju gzymsach z pewnością nadadzą uroku całej aranżacji.

Zarówno kwiaty, tiul jak i świece to podstawowe elementy dekoracyjne, które z pewnością znajdziemy na każdej sali komunijnej. Wspólnie tworzą lekką stylistykę idealnie współgrającą z tą jakże ważną uroczystością. Bywają oczywiście wzbogacane w różnego rodzaju figurki, lampki, dekoracyjne pompony i inne elementy. Dobierając je jednak należy zachować umiar, którego niewątpliwie w niektórych przypadkach brakuje. Uroczystość komunijna powinna pozostawać skromna.