Wolny czas

Jakie oświetlenie do altany ogrodowej lub na taras?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem przestronnego tarasu lub ogrodu z altaną, powinieneś pomyśleć o odpowiednim zagospodarowaniu takiej przestrzeni. Kluczem będzie instalacja źródeł światła, dzięki którym będziesz mógł relaksować się na tarasie/w ogrodzie nie tylko w trakcie dnia, ale również po zapadnięciu zmroku.

Ciekawym pomysłem na oświetlenie tego typu przestrzeni są lampy ogrodowe wiszące, eleganckie kinkiety o odpowiednim poziomie szczelności (przystosowane do montażu na zewnątrz pomieszczeń mieszkalnych), a także dekoracyjne lampy sufitowe, które przylegają całą swoją powierzchnią do stropu altany lub zadaszenia tarasu.

Zalety wiszących lamp ogrodowych?

lampy ogrodowe wisząceNajwiększym plusem tego typu oświetlenia jest dość duża swoboda w określeniu docelowej wysokości usytuowania źródła światła. Lampy ogrodowe wiszące mają możliwość skracania przewodu (dekoracyjnego łańcucha), z którego zwisa klosz lampy wraz ze źródłem światła (żarówką). To pozwala na dość łatwe dopasowanie lampy do wysokości przestrzeni, w jakiej ją umieścimy. Jeśli altana ma wysoki strop, taka lampa zapewni optymalne oświetlenie całego jej wnętrza. Podobnie będzie w przypadku wysokiego zadaszenia tarasu czy balkonu. Poza tym zwisająca lampa ogrodowa jest przedmiotem niezwykle dekoracyjnym, a jej atrakcyjność zwiększa się jeszcze bardziej, gdy w delikatny sposób porusza się pod wpływem działania wiatru.

Zalety kinkietów?

Tego typu oświetlenie jest niezwykle stabilne i gwarantuje dużą wygodę montażu. W związku z tym, że kinkiet mocuje się na ścianie, w przypadku altan ogrodowych w kształcie koła, takie oświetlenie będzie mało funkcjonalne. W takiej sytuacji zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będą wspomniane już wcześniej lampy ogrodowe wiszące. Kinkiety bardzo dobrze sprawdzają się natomiast na balkonach i tarasach.

Gdzie instalować ogrodowe lampy sufitowe?

Takie lampy to ogrodowa wersja wewnętrznego oświetlenie centralnego. Sprawdzą się w altanach z płaskim stropem, a także na tarasach z dużym zadaszeniem. Ich największą zaletą jest duża stabilność – nie poruszą się pod wpływem wiatru, a także gwarancja oświetlenia rozległej przestrzeni, co w pozytywny sposób wpływa na wygodę korzystania z tarasu czy ogrodu po zmroku.

Przeczytaj również:
Nie tylko zwykły grill Chyba każdy z nas uwielbia grillowanie. Nikogo w zasadzie nie dziwi,
Muzyka jest wyjątkowym darem dla człowieka. Pozwala się odstresować, wyzwala pozytywne emocje, zapewnia odpoczynek i
Ogród to miejsce, które przekonuje przechodniów, że nasz dom jest zadbany. Również nam może sprawić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *