Kiedyś był to najlepszy mały samochód 4x4 w sprzedaży. Dziś ma już konkurencję, jednak pomimo tego Land Rover Freelander wciąż pozostaje pożądanym wyborem. Co ciekawe, Freelander nie był pierwszym małym pojazdem z napędem na cztery koła, ale zdominował brytyjskie wykresy sprzedaży do tego stopnia, że równie dobrze mogło tak być.

Charakterystyczne auto

W przeciwieństwie do większości rywali, Freelander charakteryzuje się swoim surowym wyglądem, przy projektowaniu którego wystrzegano się zbędnych ozdobników i zbytniego szarżowania z futurystycznym designem. Mimo iż nieco niepozorny, model ten jest niezwykle zdolny w jeździe terenowej. Oczywiście, mówimy tutaj o wersji z napędem na cztery koła i pełnym zestawem wspomagających części. Land Rover oferuje bowiem również tańsze modele z napędem na dwa koła. Chociaż może się to wydawać nieco dziwne, jest to jednak zrozumiała propozycja dla osób, które po prostu chcą wyglądu 4x4, ale jeździć po trudnym terenie już niekoniecznie. Nic dziwnego, że są i tacy kierowcy – Freelander to imponujący komfort, doskonała widoczność i bardzo pożądana marka Land Rover, której prestiż nie osłabł w ostatnich latach ani trochę. To wszystko przyczynia się do atrakcyjności tego modelu.

Mały, ale przestronny

Wysoki, wyprostowany korpus Freelandera i duże okna sprawiają, że jego wnętrze wydaje się przestronne. I to nie jest złudzenie. Miejsca jest mnóstwo, zarówno w obszarach na głowę, nogi jak i ramiona. Na tylnych siedzeniach z powodzeniem trzy osoby będą mogły znaleźć komfort. Miejsca na bagaż podręczny również jest dużo - Freelander ma spore pojemniki w drzwiach i przydatny schowek na kubki pomiędzy frontowymi fotelami. Przejdźmy jednak to tylnej jego części. Land Rover Freelandem ma bagażnik, który jest znacznie mniejszy niż w przypadku Hondy CR-V lub Mazdy CX-5, a jego praktyczność jest dodatkowo ograniczona przez jego odwrócony kształt litery "T". Pozostając jeszcze w temacie wnętrza tego samochodu, wypada ostrzec właścicieli starszych czworonogów. części land roverPsy w podeszłym mogą mieć trudności z dostaniem się na tyły Freelandera – to dość spory skok dla takiego zwierzęcia. Na szczęście można na to częściowo zaradzić składając tylne siedzenia – są wtedy niemal płaskie. Lekkie, przestronne wnętrze łączy się z dobrze ukształtowanymi siedzeniami, i zapewnia dobry komfort fizyczny. Co więcej, Freelander ma miękkie zawieszenie, które bardzo dobrze amortyzuje jazdę po nierównościach, zarówno na drodze, jak i poza nią. Jeżeli chodzi o części, Land Rover w przypadku tego modelu użył wysokoprężnego, 2,2-litrowego silnika. To świetny silnik, jednak jego brzmienie nie każdemu musi przypaść do gustu – jest dość szorstkie. Jeśli szukasz części do Land Rovera, zajrzyj tutaj: https://www.gsp24.com/czesci-land-rover.html.