Wolny czas

Samochód dla fanów jazdy terenowej

Kiedyś był to najlepszy mały samochód 4×4 w sprzedaży. Dziś ma już konkurencję, jednak pomimo tego Land Rover Freelander wciąż pozostaje pożądanym wyborem. Co ciekawe, Freelander nie był pierwszym małym pojazdem z napędem na cztery koła, ale zdominował brytyjskie wykresy sprzedaży do tego stopnia, że równie dobrze mogło tak być.

Charakterystyczne auto

W przeciwieństwie do większości rywali, Freelander charakteryzuje się swoim surowym wyglądem, przy projektowaniu którego wystrzegano się zbędnych ozdobników i zbytniego szarżowania z futurystycznym designem. Mimo iż nieco niepozorny, model ten jest niezwykle zdolny w jeździe terenowej. Oczywiście, mówimy tutaj o wersji z napędem na cztery koła i pełnym zestawem wspomagających części. Land Rover oferuje bowiem również tańsze modele z napędem na dwa koła. Chociaż może się to wydawać nieco dziwne, jest to jednak zrozumiała propozycja dla osób, które po prostu chcą wyglądu 4×4, ale jeździć po trudnym terenie już niekoniecznie. Nic dziwnego, że są i tacy kierowcy – Freelander to imponujący komfort, doskonała widoczność i bardzo pożądana marka Land Rover, której prestiż nie osłabł w ostatnich latach ani trochę. To wszystko przyczynia się do atrakcyjności tego modelu.

Mały, ale przestronny

Wysoki, wyprostowany korpus Freelandera i duże okna sprawiają, że jego wnętrze wydaje się przestronne. I to nie jest złudzenie. Miejsca jest mnóstwo, zarówno w obszarach na głowę, nogi jak i ramiona. Na tylnych siedzeniach z powodzeniem trzy osoby będą mogły znaleźć komfort. Miejsca na bagaż podręczny również jest dużo – Freelander ma spore pojemniki w drzwiach i przydatny schowek na kubki pomiędzy frontowymi fotelami.

Przejdźmy jednak to tylnej jego części. Land Rover Freelandem ma bagażnik, który jest znacznie mniejszy niż w przypadku Hondy CR-V lub Mazdy CX-5, a jego praktyczność jest dodatkowo ograniczona przez jego odwrócony kształt litery „T”. Pozostając jeszcze w temacie wnętrza tego samochodu, wypada ostrzec właścicieli starszych czworonogów. części land roverPsy w podeszłym mogą mieć trudności z dostaniem się na tyły Freelandera – to dość spory skok dla takiego zwierzęcia. Na szczęście można na to częściowo zaradzić składając tylne siedzenia – są wtedy niemal płaskie. Lekkie, przestronne wnętrze łączy się z dobrze ukształtowanymi siedzeniami, i zapewnia dobry komfort fizyczny. Co więcej, Freelander ma miękkie zawieszenie, które bardzo dobrze amortyzuje jazdę po nierównościach, zarówno na drodze, jak i poza nią. Jeżeli chodzi o części, Land Rover w przypadku tego modelu użył wysokoprężnego, 2,2-litrowego silnika. To świetny silnik, jednak jego brzmienie nie każdemu musi przypaść do gustu – jest dość szorstkie.

Jeśli szukasz części do Land Rovera, zajrzyj tutaj: https://www.gsp24.com/czesci-land-rover.html.

Przeczytaj również:
Muzyka jest wyjątkowym darem dla człowieka. Pozwala się odstresować, wyzwala pozytywne emocje, zapewnia odpoczynek i
Ogród to miejsce, które przekonuje przechodniów, że nasz dom jest zadbany. Również nam może sprawić
Każdy kiedyś miał choć raz problem z wyspaniem się, wciągająca książka czytana do późna, pogaduchy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *