Lifestyle

Jak być bardziej zorganizowanym?

W dzisiejszym zalewie obowiązków oraz różnych spraw trudno jest pamiętać o wszystkich priorytetach. Rzeczy do zrobienia zazębiają się, przenikają i w efekcie gmatwają. Istnieje wiele sposobów by lepiej zorganizować sobie czas i mieć zawsze na widoku rzeczy, którymi trzeba się zająć w pierwszej kolejności. Wizualne rozlokowanie „przypominaczy” pomoże trzymać rękę na priorytetowym pulsie i dopasować swój harmonogram do zadań, które najbardziej wymagają uwagi. Rozdwoić się nie da, a dzisiejsza rzeczywistość często tego wymaga. Potrzeba priorytetyzacji jest musowa, inaczej ruszenie z jakimikolwiek działaniami jest niemożliwe, a zrobić wszystkiego za jednym razem nie sposób.

Telefon versus wersje papierowe

Każdy smartphone wyposażony jest w funkcję przypominania, planowania, a różne dodatkowe aplikacje w postaci planerów pozwalają niby lepiej ogarnąć codzienny natłok. Jednak telefon nie zawsze jest w stanie zastąpić czegoś, co napisze się własną ręką – ma to większą wartość i priorytet w efekcie rzadziej wypada z pamięci. etykiety samoprzylepneWydawać by się mogło, że etykiety samoprzylepne w postaci małych karteczek wiele nie są w stanie dla zabieganego człowieka zrobić. Błąd. Są one jednym z najpewniejszych narzędzi na zwrócenie uwagi na istotność danego zadania, wręcz kują w oczy. W telefonie wystarczy stuknąć placem i wiadomość, że trzeba coś zrobić zostaje zepchnięta na dalszy margines i w efekcie często zapomniana. Z kartkami papierowymi jak etykiety samoprzylepne tego problemu nie ma. Kartkę trzeba wziąć i wyrzucić, a w między czasie człowieka najdą myśli, czy aby na pewno wywiązał się z zapisanego zadania. Często swoiste wyrzuty sumienia nie pozwolą zbagatelizować zapisanej sprawy. Oczywiście innego rodzaju planerów nie można demonizować. Tradycyjne formy się sprawdzają a mieszanie ich pozwala trzymać się bardziej w ryzach względem swoich obowiązków. Tablice suchościeralne lub te, po których można pisać mazakami, etykiety samoprzylepne, notatki na magnesach przyczepionych na lodówkę – opcji jest całe mnóstwo. Nie trzeba ograniczać się jedynie do aplikacji w telefonie, którą bardzo łatwo jest zepchnąć na dalszy plan.

Zaopatrzyć się w proste dodatki

Tradycyjne formy jak było mówione się sprawdzają, warto zaopatrzyć się w kilka praktycznych dodatków, które pomogą lepiej uporządkować swój dzień oraz spożytkować siły i energię na czynności, które tego (na daną chwilę) rzeczywiście wymagają. Etykiety samoprzylepne są w stanie zrobić dla człowieka więcej niż mu się wydaje, więc nie warto ich kupna automatycznie skreślać. Nie będą one drogą inwestycją, a jej zwrot stanie się szybko odczuwalny we wzroście codziennej produktywności. Czas pisać i przyklejać na widoku.

Etykiety samoprzylepne można zamówić na: https://zebra-polska.com.pl/home/etykiety-samoprzylepne/.

Przeczytaj również:
Błonnik jest niezbędnym elementem każdej zdrowej diety. Można wyróżnić błonnik rozpuszczalny, który hamuje syntezę cholesterolu
Odświeżenie szafy na wiosnę dotyczy nie tylko ubrań - zmieniają się trendy jeśli chodzi o
Kobiety kochają biżuterię, perfumy oraz kosmetyki. Gdyby miały wybrać prezent dla siebie, istnieje duże prawdopodobieństwo,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *