Jak być bardziej zorganizowanym?

W dzisiejszym zalewie obowiązków oraz różnych spraw trudno jest pamiętać o wszystkich priorytetach. Rzeczy do zrobienia zazębiają się, przenikają i w efekcie gmatwają. Istnieje wiele sposobów by lepiej zorganizować sobie czas i mieć zawsze na widoku rzeczy, którymi trzeba się zająć w pierwszej kolejności. Wizualne rozlokowanie „przypominaczy” pomoże trzymać rękę na priorytetowym pulsie i dopasować swój harmonogram do zadań, które najbardziej wymagają uwagi. Rozdwoić się nie da, a dzisiejsza rzeczywistość często tego wymaga. Potrzeba priorytetyzacji jest musowa, inaczej ruszenie z jakimikolwiek działaniami jest niemożliwe, a zrobić wszystkiego za jednym razem nie sposób.

Telefon versus wersje papierowe

Każdy smartphone wyposażony jest w funkcję przypominania, planowania, a różne dodatkowe aplikacje w postaci planerów pozwalają niby lepiej ogarnąć codzienny natłok. Jednak telefon nie zawsze jest w stanie zastąpić czegoś, co napisze się własną ręką – ma to większą wartość i priorytet w efekcie rzadziej wypada z pamięci. etykiety samoprzylepneWydawać by się mogło, że etykiety samoprzylepne w postaci małych karteczek wiele nie są w stanie dla zabieganego człowieka zrobić. Błąd. Są one jednym z najpewniejszych narzędzi na zwrócenie uwagi na istotność danego zadania, wręcz kują w oczy. W telefonie wystarczy stuknąć placem i wiadomość, że trzeba coś zrobić zostaje zepchnięta na dalszy margines i w efekcie często zapomniana. Z kartkami papierowymi jak etykiety samoprzylepne tego problemu nie ma. Kartkę trzeba wziąć i wyrzucić, a w między czasie człowieka najdą myśli, czy aby na pewno wywiązał się z zapisanego zadania. Często swoiste wyrzuty sumienia nie pozwolą zbagatelizować zapisanej sprawy. Oczywiście innego rodzaju planerów nie można demonizować. Tradycyjne formy się sprawdzają a mieszanie ich pozwala trzymać się bardziej w ryzach względem swoich obowiązków. Tablice suchościeralne lub te, po których można pisać mazakami, etykiety samoprzylepne, notatki na magnesach przyczepionych na lodówkę – opcji jest całe mnóstwo. Nie trzeba ograniczać się jedynie do aplikacji w telefonie, którą bardzo łatwo jest zepchnąć na dalszy plan.

Zaopatrzyć się w proste dodatki

Tradycyjne formy jak było mówione się sprawdzają, warto zaopatrzyć się w kilka praktycznych dodatków, które pomogą lepiej uporządkować swój dzień oraz spożytkować siły i energię na czynności, które tego (na daną chwilę) rzeczywiście wymagają. Etykiety samoprzylepne są w stanie zrobić dla człowieka więcej niż mu się wydaje, więc nie warto ich kupna automatycznie skreślać. Nie będą one drogą inwestycją, a jej zwrot stanie się szybko odczuwalny we wzroście codziennej produktywności. Czas pisać i przyklejać na widoku. Etykiety samoprzylepne można zamówić na: https://zebra-polska.com.pl/home/etykiety-samoprzylepne/.