Lifestyle

Popularne naturalne składniki

Nietoksyczny przemysł kosmetyczny bada aktualne zastosowania zdrowotne zawartości naszych spiżarni i nowych produktów roślinnych, wprowadzając nieustannie liczne innowacje w kategoriach pielęgnacji skóry i włosów. Jaki jest przepis na sukces naturalnego piękna? Zaczyna się właśnie od właściwych składników. Naturalny przemysł kosmetyczny staje się coraz bardziej pomysłowy, a produkowane przezeń środki coraz zdrowsze i bardziej efektywne. Napływ tych zdrowych i organicznych kosmetyków sprawił, że niejedna drogeria online przypomina swoim wyglądem sklep spożywczy – a przynajmniej w niektórych działach, w których znaleźć możemy najróżniejsze miody, mleczka i wyciągi z popularnych ziół albo produkty stworzone z mieszanek olejków, takich jak środki marki Bio Agadir. Przyjrzyjmy się, jakie składniki stały się popularne w ostatnich latach i na co możemy natrafić w składzie najlepszych środków do skóry i włosów.

Nasiona konopi

Olejki i nasiona konopii to popularny składnik w żywności oraz suplementów, ale to również dynamiczny składnik kosmetyków. Szacuje się, że przemysł konopi amerykańskich osiągnie 1,8 miliarda dolarów do 2020 roku i obejmie produkty takie jak płyny do skóry, kremy i oleje. Konopie znajdziemy na etykietach jako olej konopny czy olej z nasion konopi. Uważa się, że składnik ten pomaga złagodzić ból mięśni, wspomaga odnowę komórek skóry (aby powstrzymać jej starzenie się) i tłumi podrażnienia skóry.

Komosa ryżowa

zestaw olejkówStarożytne ziarna stały się popularne w różnych kategoriach, a komosa ryżowa jest jednym z najbardziej znanych nasion. Ta bogata w składniki odżywcze substancja nie jest przeznaczona tylko do gotowania, ponieważ firmy kosmetyczne wykorzystują jej białko do różnych celów kosmetycznych. W pielęgnacji włosów działa wzmacniająco i pomaga je stylizować (Bio Agadir stosuje quinoa i chia w środkach do włosów od kilku lat) i pielęgnuje skórę, aby uzupełnić jej witaminowe braki.

Kozie mleko

Wpływ koziego mleka na urodę był znany już starożytnym, a kąpiele w nim uwielbiała egipska królowa Kleopatra – podobno kąpiele te czyniły cuda z jej cerą. Na zanurzenie całego ciała w mleku mało kto może sobie pozwolić, jednak coraz więcej naturalnych marek kosmetycznych wychodzi nam tutaj na przeciw i zawiera ten składnik w swoich recepturach. Znajduje się on również w kremach do twarzy Bio Agadir.

Moringa

Do niedawna dostrzegalna głównie w produktach żywnościowych, teraz moringa jest popularnym składnikiem w olejkach do pielęgnacji skóry i włosów. Tłoczenie na zimno oleju z moringi jest najprostszym sposobem na osiągnięcie najwyższej czystości.

Przeczytaj również:
Okres ciąży, porodu, a następnie karmienia jest wielkim wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Wydanie na
Yerba mate staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna i wiele osób sięga po
Mało kto zdaje sobie sprawę, ale dzięki małym urządzeniom jakimi są baterie łazienkowe możemy uzyskać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *