Sport

Masaż to nie tylko fizjoterapia

Masaż kojarzy nam się z fizjoterapią, a jego stosowanie ma mieć przede wszystkim zdrowotny cel. Nic bardziej mylnego. Techniki masażu znane są już od tysiącleci, a początkowo stosowany był przede wszystkim dla relaksu i rozluźnienia. Towarzyszył temu cały rytuał: ciepło, przyjemne rozcieranie, świece do masażu, które pogłębiały wrażenia zapachowe. Taki masaż poprawiał wygląd skóry, ujędrniał ją, niwelował niedoskonałości, ale też rozluźniał mięśnie i koił nerwy. Stosowanie masażu jest niezmienne od lat. Choć ma on nieocenione wartości zdrowotne, zwłaszcza dla osób, które wymagają rehabilitacji, to można i wręcz powinno się z niego czerpać te zalety wynikające z jego relaksacyjnego charakteru.

Proszę położyć się na plecach

fizjoterapia w Bielsku - BiałejW przypadku kręgosłupa – który z reguły jest głównym „celem” masażu, najważniejsze jest wyeliminowanie podstawowej przyczyny bólu, czyli dysfunkcji, która go powoduje. Samo łagodzenie objawów za pomocą żelu, czy tabletek nie jest żadnym rozwiązaniem, a jedynie chwilową ulgą. Najlepszy sposób to dobrze przeprowadzona fizjoterapia.

Zdrowy kręgosłup posiada naturalne krzywizny (lędźwiową i szyjną oraz odwrotną piersiową), które pełnią rolę amortyzującą, a także redukują siły działające na nasz „filar organizmu”. Jeżeli krzywizny są wykształcone prawidłowo, kręgosłup ma dziesięciokrotnie większą wytrzymałość niż prosta kolumna.

Relaksujący masaż w salonie SPA

Salony SPA oferują cała gamę zabiegów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, ciało i ducha. To tylko od nas zależy, jaki masaż sobie zafundujemy. Wbrew pozorom nie są to zabiegi bardzo drogie w stosunku do efektów, jakie dzięki nim można osiągnąć. Niwelują stany nerwowe, a także problemy z kręgosłupem, które są wypadkową codziennej pracy przed komputerem. Odprężenie daje praca ludzkich rąk, świece do masażu, którym zawdzięczamy przyjemne ciepło i zapach oraz różne techniki, którymi można wykonać masaż.

Masaż lecznicy poprawia funkcjonowanie wszystkich narządów, ale przede wszystkim daje ukojenie mięśnia pleców, które najczęściej są narażone na ból i codzienny dyskomfort. Ten typ masażu wykorzystywany jest przy bólach wszystkich odcinków kręgosłupa, chorobach reumatycznych, zapaleniu stawów, a nawet przy schorzeniach naczyń krwionośnych, czy przy uporczywych migrenach. Bardzo popularna jest fizjoterapia w Bielsku – Białej, która szczyci się wysoką jakością i cieszy ogromną popularnością.

Leczenie to często nie relaks

W terapii najczęściej stosuje się metodę manualną, która polega na zmianie wadliwych ustawień między kręgami. W ten sposób zmniejsza się ucisk na nerwy rdzenia, dzięki czemu pacjent przestaje odczuwać tak silny ból. Często jest to nazywane „kręgarstwem”. Jest to szybki i niemal bezbolesny sposób na „ustawienie” kręgosłupa do prawidłowej postawy, jednak zabieg musi wykonywać bardzo doświadczony człowiek, który bardzo dobrze zna anatomię.

W niektórych gabinetach pracują osoby, które nie mają odpowiedniego wykształcenia i mogą nawet sparaliżować swojego pacjenta przez nieumiejętne nastawianie kręgów.

W terapii manualnej ważna jest współpraca pacjenta – od tego zależy jego samopoczucie już po zabiegu. Zazwyczaj następuje pogorszenie (po 3-4 dniach), które szybko mija. Jest to tzw. pierwotne nasilenie dolegliwości i jest naturalnym następstwem zabiegu. Po serii 3-5 zabiegów dolegliwości najczęściej całkowicie ustępują.

Warto sprawdzić fizjoterapię w Bielsku – Białej, i w razie potrzeby oddać się w ręce specjalistów.

Przeczytaj również:
Znasz to uczucie, kiedy wybierasz się na trening, a ubrania nie mieszczą się do zwykłej
Coraz częściej widzi się w parkach czy lasach ludzi spacerujących w dość szybkim tempie z
Zakup kasku motocyklowego to bardzo istotna sprawa. Przede wszystkim, dlatego że to właśnie odpowiednio dopasowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *