Lifestyle

Nutridrink – w walce z chorobą i niedożywieniem

Zagrożenie niedożywieniem lub niedożywienie jest jednym z częstych problemów osób przewlekle chorych, będących przed lub po zabiegach lub mających problemy z żuciem i przełykaniem.

Dotyczy to od 35 do 55% chorych przyjmowanych do szpitali i jest poważnym utrudnieniem w dochodzeniu do zdrowia. Nie chodzi wyłącznie o spadek masy ciała czy ogólne osłabienie organizmu, ale także o brak niezbędnych witamin i mikroelementów, które trudno dostarczyć w posiłkach przygotowywanych w domu czy w szpitalu.

W takim przypadku dobrym wyjściem jest podawanie specjalnej płynnej żywności do postępowania dietetycznego w stanach zagrożenia niedożywieniem. Zapewni ona odpowiednią ilość składników odżywczych, niezbędnych dla dobrego zdrowia i samopoczucia osoby chorej.

Jak pomóc osobie chorej zagrożonej niedożywieniem?
ChoryBrak apetytu i trudności w przyjmowaniu pokarmów dotyczy wielu pacjentów onkologicznych, chorych po trudnych operacjach, powikłaniach związanych z udarem, a nawet osób starszych. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi żywność medyczna, która jest metodą leczenia lub jego wsparciem. Odżywczym preparatem zaliczanym do żywności medycznej jest Nutridrink, który w niewielkim opakowaniu zawiera dużą dawkę energii i składników odżywczych, w tym witaminy i minerały. Ma formę płynu gotowego do spożycia, więc jego przyjmowanie jest łatwe i wygodne. Można go dodawać również do przygotowywanych posiłków. Nutridrink występuje w kilku wariantach smakowych i dostosowanych do jednostki chorobowej.

Przeczytaj również:
Gitara jest przez wielu uważana za instrument najbardziej odpowiedni dla początkujących. Stąd też obok pianina
Naturalne oleje są doskonałym środkiem pielęgnacyjnym, przeznaczonym do każdego rodzaju cery. Mają właściwości regenerujące, oczyszczające,
Jesień i zima to czas, kiedy również panowie chętnie sięgają po wysokie buty za kostkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *