Lifestyle

Krótki poradnik wybierania butów do biegania

Aktualnie jogging, czyli popularne bieganie to jeden z najczęściej uprawianych sportów w naszym kraju. Trenerzy potwierdzają skuteczność takiej aktywności zarówno w kwestii spalania nadmiernej tkanki tłuszczowej, jak i dbania o formę i wydolność układu oddechowego, czy wzmacniania przy tym układu sercowego i krwionośnego. Dodatkową zaletą jest to, że biegać można praktycznie wszędzie, a taki sport wymaga minimum sprzętowego. W przypadku tego ostatniego warto w szczególności zwrócić uwagę na buty do biegania.

To ważne, by wybrać dostosowane obuwie!

biegaczMożna by powiedzieć, że biegać można w każdych butach, aczkolwiek jeśli uprawiamy taki sport regularnie, warto jednak zadbać o odpowiednie obuwie, które nie tyle będzie pomocne, a nie zaszkodzi naszym stopom, kręgosłupowi, jak i całemu organizmowi. Z butami do biegania podobnie jak z innymi wiąże się również kwestia wygody. Oczywiście, warto by było, aby każde buty były wygodne, aczkolwiek w przypadku butów do biegania szczególnie ważne jest to, że działają tutaj siły nacisku oraz tarcia, dlatego niedopasowane obuwie mogłoby skutkować zwichnięciem, złamaniem lub skręceniem kostki, otarciami na stopach, a nawet po pewnym czasie – bólem w kręgosłupie. To właśnie dlatego w przypadku kiedy wybieramy buty do biegania raczej lepiej postawić na sklepy stacjonarne, gdzie będziemy mieli okazje je przymierzyć, a może nawet odbyć krótką przebieżkę.

Stopy muszą oddychać!

Druga sprawa to kwestia materiału i przepuszczania powietrza. Jak nie trudno się domyślić podczas wzmożonej aktywności dobrze jest wyposażyć się w odzież, jak i obuwie, które przepuszcza powietrze. W przeciwnym wypadku stopa bardzo szybko się zapoci i zaparzy, co również może być brzemienne w skutkach oraz wielce niehigieniczne. Z doborem butów do biegania wiąże się parę mitów dotyczących tego, że duży palec u nogi nie powinien przylegać bezpośrednio do czuba, aczkolwiek w tym przypadku wiele zależy od budowy stopy. Jeżeli wybierzmy już buty z odpowiedniego materiału, w których nasza stopa pozostaje pewnie osadzona, wystarczy już tylko wybrać wariant kolorystyczny, który to dla jednych jest rzeczą najmniej istotną, a dla innych wręcz przeciwnie.

Przeczytaj również:
Odświeżenie szafy na wiosnę dotyczy nie tylko ubrań - zmieniają się trendy jeśli chodzi o
Kobiety kochają biżuterię, perfumy oraz kosmetyki. Gdyby miały wybrać prezent dla siebie, istnieje duże prawdopodobieństwo,
Styl loftowy to coraz popularniejszy sposób na oryginalne zaprezentowanie przestrzeni domowych oraz mieszkaniowych. Urządzona na

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *