Sport

Rower treningowy – nie każdy na spinning

Używając określenia rower treningowy, zazwyczaj widzimy przed oczami w wyobraźni strefę cardio lub niewielki domowy model, który doskonale sprawdzi się na długie zimowe wieczory. Warto zastanowić się nad tym, do jakich czynności można również wykorzystywać takie wyposażenie.

Spinning – to określenie pewnie trafi w serca wędkarzy, jednak niestety zmuszeni jesteśmy ostudzić Wasz zapał, ponieważ nie chodzi wcale o wyjazd z przyjaciółmi i wędką nad wodę, w celu złowienia kilku wspaniałych okazów. Spinning jest to jazda na rowerach treningowych, w bardzo intensywny sposób. Zajęcia zazwyczaj odbywają się w grupach, gdzie zawodnikom towarzyszy głośna, szybka i rytmiczna muzyka, trener motywujący do dalszego wysiłku i iluminacje świetlne, które również wpłyną na pracę organizmu. Co prawda nie każdy rower treningowy nadaje się do spinningu, jednak warto powiedzieć nieco więcej na temat tej dyscypliny, która z każdym rokiem posiada coraz większą ilość miłośników.

Wytrzymałość narzędzi i uczestników

Osoby, które nie mają zbyt wiele wspólnego z aktywnością fizyczną, a tym bardziej z treningami wydolnościowymi, zazwyczaj mogą być nawet zniechęcane do tego typu czynności, ponieważ ich organizm zwyczajnie może nie wytrzymać wysiłku. Wyobraźcie sobie sytuację – ciemne pomieszczenie, kolorowe światła, głośna muzyka techno, motywator krzyczący na was i rower treningowy, na którym musicie pedałować z całych sił, wykonując naprawdę zaawansowany interwał. Uczestnicy, którzy nie są przygotowani do takiej formy zajęć stopniowo, mogą spodziewać się wymiotów, a nawet zasłabnięcia, więc warto zaczynać spokojnie, adaptując się z nowymi wyzwaniami.

Sprzęt, który znajduje się na sali, też nie jest przypadkowy. Każdy rower treningowy musi charakteryzować się ogromną wytrzymałością, dzięki której tempo będzie zawrotne, a uczestnicy nie będą musieli martwić się, że zaraz coś się uszkodzi i będzie zagrażać to ich zdrowiu. Załóżmy, że ktoś będzie chciał wykorzystać do kilkunastominutowego spinningu klasyczny model rowerów treningowych – prawdopodobnie jakiś element zostanie urwany, pęknie lub zacznie trzeć.

Jeśli jednak ktoś szuka mocnych wrażeń i chce naprawdę poczuć, co oznacza określenie euforii sportowca, powinien spróbować swoich sił na zajęciach spinningu – bez dwóch zdań znajdzie w tym miejscu to, czego szuka. Zachęcamy jednak do odpowiedzialnych decyzji i treningów pod okiem specjalistów, którzy doskonale wiedzą jak dostosować poziom zaawansowania do grupy i jak w razie zagrożenia pomóc.

Przeczytaj również:
Coraz częściej widzi się w parkach czy lasach ludzi spacerujących w dość szybkim tempie z
Masaż kojarzy nam się z fizjoterapią, a jego stosowanie ma mieć przede wszystkim zdrowotny cel.
Zakup kasku motocyklowego to bardzo istotna sprawa. Przede wszystkim, dlatego że to właśnie odpowiednio dopasowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *