Wybór rakiety tenisowej dla dziecka według klasyfikacji

Wszyscy doskonale wiemy, że sport to zdrowie. W przypadku dzieci, ma to szczególne znaczenie, dlatego wielu rodziców decyduje się na zapisanie swojej pociechy na kort. Bardzo często pojawia się wtedy problem, jaką rakietę tenisową dla dziecka kupić? Odpowiedni dobór ma bowiem kolosalny wpływ na satysfakcję z treningów. I to nie tylko pod względem odczuwanego komfortu gry, ale również chęci rozwijania swojego sportowego hobby. Generalna zasada brzmi, że jej główka, utrzymywana swobodnie w dłoni, powinna być oddalona około 5 cm od ziemi. Jej górna krawędź powinna być zlokalizowana na wysokości kostki grającego.

Rakiety tenisowe dla dzieci według wieku

dziecko z rakietą tenisowąPierwszy poziom klasyfikuje się jako niebieski i obejmuje maluchy do około 5-6 lat. Gracze używają piłki z gąbki, rozwijając sprawność fizyczną poprzez zabawę. Oswajają się z rakietami tenisowymi. Dla dziecka w tym wieku zaleca się, aby miała długość 43-48 cm, co w przeliczeniu na cale daje wartość 17-19.

Kolejny poziom – czerwony, zarezerwowany jest dla starszych graczy, w wieku 7-8 lat. Piłka z gąbki zastąpiona jest modelem o 75 % wolniejszym od piłki żółtej. Na tym etapie doskonalone są nabyte umiejętności, jak: chwyt czy nadążanie za przeciwnikiem. Rakiety tenisowe dla dzieci w tym wieku powinny mieć długość 43-48 cm, 17-19/21 cali.

Poziom pomarańczowy obejmuje graczy do 9. roku życia. W dalszym ciągu doskonali się poznane wcześniej techniki i umiejętności, stawiając za cel rozwinięcie zwinności i szybkości na korcie. Na tym etapie gra zaczyna przypominać profesjonalne rozgrywki. Używane do tego rakiety tenisowe dla dzieci powinny mieć długość 53-63 cm, 21-25 cali.

Według klasyfikacji Tenis 10, następny etap stanowi poziom zielony, dla graczy do 10 lat, którzy podczas rozgrywek używają piłki o 25 % wolniejszej od piłki żółtej. Zawodnicy grają na korcie pełnowymiarowym, stosując wszelkie poznane wcześniej umiejętności techniczne. Rakieta tenisowa dla dziecka w tym wieku nie powinna przekraczać 26 cali.

Ostatni poziom – żółty, zarezerwowany jest dla dzieci powyżej 10 roku życia. Do rozgrywek używana jest piłka żółta oraz rakieta o długości 26-27 cali.