Co noszą panowie? Biżuteria męska

Pomimo że bransoletki, kolczyki, łańcuszki, wisiorki, czy innego rodzaju ozdoby to raczej domena Pań, nikt nie powiedział przecież, że mężczyźni nie mogą wzbogacać swoich stylówek tego rodzaju atrybutami modowymi. Co więcej, odpowiednio dobrana męska biżuteria to bez wątpienia skuteczny sposób na poprawienie wizerunku, a jej noszenie to powszechnie stosowany zabieg.

Jakie ozdoby noszą mężczyźni?

Męska biżuteriaZdecydowanie najpowszechniejszą formą męskiej biżuterii są zegarki, aczkolwiek panowie bardzo chętnie wybierają także łańcuszki na szyję oraz różnego rodzaj bransoletki na nadgarstek. Co ciekawe obecnie bardzo popularnymi ozdobami są także kolczyki. Panowie coraz chętniej przekuwają sobie uszy, łuki brwiowe, a nawet wargi i nos. Tak śmiałe posunięcia są spowodowane niejako zmianami w świecie mody, gdyż dzisiaj tatuaże i piercing są już społecznie akceptowalne, a osoby stosujące taki manifest swojej przynależności do różnych subkultur, to powszedni widok na ulicach polskich miast.

Zegarek w ramach biżuterii

Wybierając męską biżuterię powinniśmy zainteresować się blogerami, celebrytami, a także sklepami, które doskonale wiedzą o rosnącym trendzie na tego typu produkty. To właśnie dlatego można spotkać u nich najróżniejsze wzory męskiej biżuterii, które trafiają w gusta klientów, a Ci chętnie je kupują. Wśród męskiej biżuterii warto wyróżnić zegarki na rękę, które pomimo tego, że ich pierwotna funkcja związana jest z odmierzaniem czasu, wykorzystywane są również w wielu przypadkach, jako atrybut modowy. Co więcej, zegarki dzieli ma te sportowe i nieco bardziej eleganckie. Mimo wszystko te sportowe również traktujemy, jako męską biżuterię, gdyż szybko ewoluująca moda wprowadziła w swoje szeregi odzież i dodatki pierwotnie przeznaczone dla sportowców. Pozostając jednak przy klasycznej biżuterii męskiej, warto zwrócić uwagę na bardzo szeroką ofertę sklepów stacjonarnych i internetowych.

Łańcuszki i opaski

W tak szerokim temacie, jak męska biżuteria, nie można pominąć łańcuszków na szyję i bransoletek na rękę. W pierwszym przypadku wiele zależy od wiary, gdyż bardzo powszechną praktyką wśród katolików jest noszenie krzyżyka na szyi. Wielu mężczyzn jednak nosi w tym miejscu różne inne ozdoby, które najczęściej mają dla nich symboliczne znaczenie. Jeśli chodzi o bransoletki, czy różnego rodzaju inne opaski na rękę to również sprawa jest płynna. Niektórzy nie lubią nosić nic w tym miejscu, jednak istnieją też fanatycy, którzy najzwyczajniej w świecie czują się źle, gdy ich nadgarstek nie jest wyposażony w żadną bransoletkę, rzemyk lub opaskę.