Biżuteria na całe życie - jakie wybrać obrączki?

Ślub, wesele i wszystkie towarzyszące im rytuały oraz uroczystości są ściśle podzielone na role. Pewne rzeczy ma "załatwić" rodzina panny młodej, inne rzeczy ma dopiąć na ostatni guzik rodzina pana młodego. Dokładny podział wyklarował się w naszej kulturze na przestrzeni ostatnich kilkuset lat i, choć nieznacznie różni się miejscami, to w większości krajów przebiega podobnie. A jest co dzielić, ponieważ ta krótka – bo dwu lub trzydniowa – ceremonia wymaga ogromnego nakładu pracy oraz dokonania wielkiej ilości wyborów.

Decyzja na całe życie

Jednym z obowiązków ciążących po stronie pana młodego jest zajęcie się biżuterią – chodzi zarówno o pierścionek zaręczynowy,  jak i obrączki dla niego oraz dla jego partnerki. Obie te sprawy, choć dotyczą przedmiotów maleńkich, są jednak bardzo poważne – dotyczą przecież przedmiotów, które młodemu małżeństwu towarzyszyć będą przez całe życie. A przynajmniej taką mają wszyscy nadzieję w dniu ślubu. obrączki

Wybór obrączki

Pierścionek zaręczynowy to trochę inna para kaloszy, nie do końca w pełni związana z kwestią samego ślubu. Dlatego skupimy się na obrączkach, odwiecznym symbolu małżeństwa. Podczas dobierania odpowiednich obrączek należy wziąć pod uwagę cztery rzeczy – rozmiar, rodzaj metalu, styl oraz grawer.

Rozmiar

To tłumaczy się samo przez się i jest najłatwiejszym elementem wyboru. Należy przymierzyć kilka różnych opcji i wybrać tę, która jest po prostu najbardziej wygodna. Jedna malutka uwaga w tym miejscu – dobrze jest zachować choć odrobinę luzu, aby skóra mogła mimo wszystko oddychać.

Rodzaj metalu

Rodzaj surowca, z którego wykonane będą obrączki, może mieć trojakie znaczenie. Pierwszym i najważniejszym jest zdrowie – niektórzy sa po prostu uczuleni na pewne pierwiastki i w takim przypadku nie warto ryzykować podrażnienia skóry dla ładnie wyglądającego pierścionka. Drugim kryterium przy wyborze metalu jest właśnie jego wygląd – to już jest sprawa indywidualnych gustów. Wreszcie trzecim kryterium jest cena metalu – nie każdy przecież dysponuje porównywalnym budżetem. Najpopularniejszym wyborem jest złoto, które oferowane jest najczęściej w trzech barwach – żółtej (czyli tej najbardziej klasycznej), różowej oraz białej. Popularna jest również platyna, ze względu na to, jak rzadko występuje w przyrodzie i jak wielką dzięki temu ma wartość. Ofertę uzupełniają tańsze zamienniki tych metali, takie jak na przykład udający platynę pallad.

Grawer

Ostatni najważniejszy wybór przy zakupie obrączek to grawer. Można go wykonać po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie obrączki i może on w sobie zawierać coś specjalnego i drogiego sercom młodej pary.