Łazienka jest jednym z najbardziej podstawowych pomieszczeń w domu. Gdy jest brzydka i zaniedbana, czujemy się źle i wstydzimy zapraszać znajomych w odwiedziny. Po wielu latach jej użytkowania może wyglądać naprawdę nieciekawie. Podobnie wprowadzając się do mieszkania kupionego na rynku wtórnym, mogą zaskoczyć nas różne niespodzianki. Konieczność przeprowadzenia remontu, stawia nas przed wyzwaniem, polegającym na zakupie nowego wyposażenia, które powinno służyć nam latami i cieszyć nas swoją formą. Najważniejszymi jego elementami są: wanna lub prysznic, misa wc oraz umywalka. To im trzeba poświęcić największą uwagę, aby remont mógł zostać uznany za udany.

misy wcMisa wc

Niektóre osoby nie lubią przeznaczać zbyt wiele czasu na wybór kibelka. Prawdopodobnie ze względu na swoją funkcję, wydaje się on nam jakoś mało atrakcyjny. Takie podejście może okazać się jednak błędem, ponieważ komfort przy zaspakajaniu tej podstawowej potrzeby, jaką jest wydalanie, jest naprawdę ważny. Odpowiednia misa wc ten komfort zapewni, a źle dobrany model wywoła u nas niezadowolenie i frustrację. W przypadku urządzania małej łazienki, dobrze będzie zdecydować się na podwieszaną misę wc. Taki model nie zajmuje dużo miejsca, a pod spodem posiada wolną przestrzeń. Dzięki temu, łazienka wyda się większa, a sama misa wc będzie łatwa do utrzymania w czystości. Przy takiej misie zdecydowanie łatwiej jest też sprzątać podłogę, ponieważ nie tworzą się zakamarki, z których trudno wyprzątnąć kurz i pozostałe zanieczyszczenia. W sklepach znajdziesz estetyczne misy w nowoczesnych kształtach. Ciekawe propozycje dostepne są m.in. na stronie https://www.lazienka-delux.pl/misy-wc-i-bidety-cat-6.

Kabina prysznicowa czy wanna?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od metrażu, którym dysponujesz. Gdy posiadasz małą łazienkę, rozsądnie będzie zdecydować się na tradycyjny prysznic z przesuwnymi drzwiami. Duża łazienka daje większe pole do popisu. Jeżeli masz do dyspozycji więcej miejsca, w zależności od preferencji, możesz zdecydować się na nowoczesny prysznic typu walk-in lub wybrać jednocześnie prysznic oraz wannę. To drugie rozwiązanie z pewnością uszczęśliwi wszystkich domowników. Małe dzieci chętniej myją się w wannie, ponieważ jest im przyjemnie się w niej bawić. Możliwość wzięcia długiej ciepłej kąpieli z olejkami lub pianą to atrakcja także dla dorosłych. Z kolei prysznic umożliwia szybkie umycie się, gdy zależy nam na czasie. Jeszcze jedną propozycją jest zamontowanie prysznica w wannie i odgrodzenie jej od reszty łazienki ścianką. Dzięki ściance, łazienka nie będzie zalewana wodą, a takie połączenie pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca.