Shisha z roku na rok zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród młodych, jak i tych starszych osób. Jest to w pewnym sensie alternatywa dla palenia papierosów. Bowiem więcej niż połowa z tych osób przyznaje, że papierosów nie pali, aczkolwiek shishę przynajmniej raz w tygodniu - owszem. Wywodzi się ona z kultury arabskiej i coraz częściej można z niej korzystać nie tylko w barach o takim charakterze, lecz także w wielu cenionych restauracjach. W niniejszym artykule chcielibyśmy bardziej przybliżyć Państwu ten temat. Zapraszamy!

Co to jest shisha?

Shisha jest to przedmiot, który znajduje zastosowanie w chwilach relaksu. Shishą nazywa się słowo określające jeden z rodzajów fajki wodnej. Jej  głównymi zaletami jest to, że nie śmierdzi, jest delikatna i wręcz kusi aromatami. Jest ona zbudowana z:

  • dzbana, czyli najczęściej szklanego naczynia, natomiast może być ono również miedziane lub ceramiczne, które zdobione jest orientalnymi elementami, do którego nalewa się wodę
  • systemu metalowej rury nakładanej na wierzch, pełniącej rolę korka, a także doprowadzacza powietrza oraz odprowadzacza dymu
  • elastycznej rurki, węża, przez które zaciąga się dym powstały w szklanym naczyniu

Skąd się wzięła shisha?

Zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie zainteresowanie na shishę wciąż rośnie. Kobieta paląca shishęNatomiast jest ciągle takie grono osób, które z shishą nie miały jeszcze styczności i nie wiedzą dokładnie "z czym to się je". O ile w krajach Bliskiego Wschodu jest ona wręcz nieodłącznym elementem kultury tubylczej. Jej zapoczątkowanie w innych krajach stało się za sprawą osób podróżujących, jak również mieszaniem się kultur. Bowiem jeszcze wiele lat wstecz fajki wodne były jedynie przywożone przez podróżujących, jako prezent dla innych osób, a spotkać je w miejscach publicznych, takich jak restauracje czy bary było bardzo ciężko. Warto dodać, iż fajka wodna swój początek ma w Indiach, bądź Pakistanie. W związku z jej długą historią nie sposób określić, kiedy dokładnie powstała. Natomiast, kiedy została praktykowana w Turcji oraz innych krajach arabskich zostały zapoczątkowane jej różne style. Wtedy też zaczęto ją palić pośród wyższych klas społecznych. Stanowi ona nie tylko element relaksu, ale także element towarzyski. Co ciekawa w krajach arabskich jest ona o wiele częściej palona przez mężczyzn, niż przez kobiety. Mimo, iż jest całkowicie legalna dla obu płci. W przeciwieństwie do papierosów, który w niektórych z tych krajów jest nielegalny, ale i tak powszechnie wiadmo, iż wiele osób z nich korzysta. Warto także zaznaczyć, iż niegdyś fajki wodne służyły wyłącznie do palenia tytoniu naturalnego, natomiast obecnie można się cieszyć różnymi sposobami palenia. Bowiem do wyboru są różne zapachy oraz smaki. Zarówno te słodkie, jak i owocowe. W związku z czym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wiele osób decyduje się na palenie shishy, gdyż nie wydziela ona nieprzyjemnych zapachów, jak zwykłe papierosy. Aczkolwiek może uzależniać nawet w większym stopniu, niż zwykły papieros. Oczywiście chodzi tutaj o regularne palenie, gdyż okazjonalne palenie shishy jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Wręcz przeciwnie.

Na co zwrócić uwagę kupując shishę?

Shisha  https://shishasklep.pl/ jest łatwo dostępnym produktem. Można ją bowiem kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Obecnie jest wielu producentów, którzy zajmują się dystrybucją fajek wodnych ze względu na duże zainteresowanie potencjalnych klientów. W związku z tym, iż na rynku jest duży wybór shish, pojawia się więc pytanie - na co zwrócić w szczególności uwagę podczas zakupu shishy? Aby zakup był w pełni trafiony należy w pierwszej kolejności zastanowić się, ilu osobową shishę chcemy mieć. Gdyż może być ona jedno, bądź wieloosobowa. Kolejną kwestią jej sposób jej wykonania. W fajkach wodnych, jak sama nazwa wskazuje niezwykle istotna jest woda. W związku z czym uwagę naszą powinno przykuć to czy dana fajka wodna zbudowana jest z naczynia szklanego, metalowego, czy z plastiku. Otóż te droże fajki będą albo szklane, albo metalowe. Natomiast te tańsze naczynie będą miały wykonane z plastiku. I tutaj warto się zastanowić dwa razy nad kwestią tego, czy lepiej zapłacić jednorazowo większą kwotę pieniędzy i dłużej cieszyć się shishą, czy lepiej zapłacić mniej, ale częściej ją wymieniać. W kwestii tej zapewne każdy zdecyduje, jaki finanse jest w stanie na daną chwilę zagospodarować, bowiem jest to uzależnione od indywidualnych potrzeb. Tak czy inaczej zakup fajki wodnej nie należy do tanich zakupów. Jeżeli zdecydujemy się na zakup tego produktu w sklepie stacjonarnym to zawsze możemy zapytać się o radę doświadczonego pracownika, gdyż nikt w takim sklepie nie pracuje z przypadku. Pracownik taki z pewnością zapyta się nas o wszystkie nasze oczekiwania związane z zakupem shishy i dostosuje odpowiedni towar do naszych potrzeb. Zakup w sklepie stacjonarnym jest w szczególności zalecany klientom, którzy po raz pierwszy decydują się na kupno shishy.

Gdzie kupić shishę?

           Jak powyżej zostało wspomniane, shishę można zakupić zarówno z sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. Wszystko zależy od potrzeb danego klienta. Jeżeli chodzi o sklepy stacjonarne to w szczególności polecane są: Dr Ziółko, Fajki z Bajki, Świat Shishy. Jeżeli chodzi o sklep Dr Ziółko to ma on swoją placówkę w Warszawie, przy ul. Jana Pawła II 43a/24b. Cena fajek wodnych w tym sklepie zaczyna się od 20 złotych, a kończy na 350 złotych. Te najtańsze idealnie nadają się do zabrania ze sobą w plener, ale także z łatwością można je ukryć w szufladzie, jeżeli nie chcemy, aby osoby postronne widziały u nas taki przedmiot. Całość wykonana jest z grubego i żaroodpornego szkła, a szkło jest duże i pojemne. Z kolei fajki wodne - te najdroższe - wykonane są z grubego 7mm szkła żaroodpornego. Posiadają one aż sześć filtracji, dzięki którym będziecie mogli Państwo delektować się czystym i schłodzonym dymem z fajki wodnej. Wysokość tych droższych fajek wodnych to 50 centymentrów. Świetnie odnajdą się one, jako prezent. Kolejnym sklepem jest sklep Fajki z Bajki, który również mieści się w Warszawie. Sklep ten oferuje fajki gwintowane, tradycyjne, jednowężowe, wielowężowe. Fajki wodne gwintowane zaczynają się od ceny 30 złotych, kończąc na 480. Fajki tradycyjne zaczynają się od kwoty 39 złotych, a kończą na kwocie 162 złotych. Fajki jednowężowe zaczynają się od kwoty 39 złotych, a kończą na kwocie 479 złotych. Z kolei przedział cenowy fajek wielowężowych to koszt 56 - 162 złotych. Natomiast sklep Świat Shishy mieści się w Zielonej Górze i jest to największy sklep stacjonarny w tamtych rejonach. Jest to istny raj dla koneserów fajek wodnych i z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Oferta sklepu stale zostaje powiększana, tak aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Sklep kieruje się zasadą, że obsługuje klientów w taki sposób, w jaki sam chciałby być obsłużony. Fajki wodne są wysokiej jakości, w związku z czym każdy zakup będzie z pewnością udany. Osoby, które po raz pierwszy decydują się na zakup shishy nie muszą martwić się o brak wiedzy, gdyż sprzedawca wszystko skrupulatnie wyjaśnie i pomoże w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

          Przedstawiając miejsca, w których warto zakupić shishę nie sposób wspomnieć o sklepie internetowym shishasklep.pl. Bowiem należy on do najbardziej popularnych sklepów internetowych z fajkami wodnymi. W sklepie tym znajdziemy szereg fajek wodnych, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkie produkty posiadaja wymagane atesty i są wykonane z najwyższą starannością, w trosce o zadowolenie klienta. Dla przykładu fajka wodna Aladin Clones to koszt 279 złotych, fajka wodna Kaya to koszt 544 złotych. Natomiast są też takie, które można zakupić już za 30 złotych, z pewnością, iż posłuży nam ona przez długi czas. Wybrane przez nas produkty można również uzyskać po przez zebrane przez nas wcześniej punkty. Jest więc to bardzo dobra promocja dla stałych klientów. Do dyspozycji klientów w razie dodatkowych pytań jest także infolinia oraz adres e-mail.