Jedzenie i picie zaspokajają podstawowe potrzeby człowieka – głód i pragnienie. Gdy dorosły człowiek odczuwa jedną z nich, nie ma problemu z ich zaspokojeniem. Idzie do kuchni i robi sobie kanapkę lub nalewa szklankę wody. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku malutkich dzieci, które bez naszej pomocy nie są w stanie ich zaspokoić. Dla naszej wygody producenci akcesoriów dziecięcych stworzyli wiele produktów, które ułatwiają nam na co dzień opiekę nad maluchami.

Mleko mamy

akcesoria dla maluchów

Dzieci zaraz po urodzeniu odżywiają się przede wszystkim mlekiem swojej mamy. Bywa, że młoda mama z pewnych powodów musi zrezygnować z karmienia piersią, ale ciężko się sprzeczać, że jest to dużo lepszy sposób niż odżywianie malucha mieszanką mleka modyfikowanego. Naturalne mleko z piersi nie tylko dostarcza wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników, ale też łatwiej jest trawiony przez mały brzuszek i wspomaga budowanie odporności. Tego ostatniego nie zapewni nawet najlepsze dostępne na rynku sztuczne mleko. Z tego powodu, świetnymi gadżetami dla młodej mamy są laktatory elektryczne lub laktatory ręczne od LOVI. Nierzadko zdarza się, że karmiąca kobieta musi wyjść na chwilę z domu bez maluszka – do urzędu, na egzamin czy po prostu odczuwa potrzebę odpoczynku. Zarówno dobrej jakości laktatory ręczne, jak i elektryczne umożliwią odciągnięcie odpowiedniej ilości pokarmu, aby tata lub dziadkowie mogli podać je dzidziusiowi w momencie nieobecności mamy. Laktator może też pomocny w sytuacji, gdy niemowlę nie radzi sobie zbyt dobrze z piciem mleczka z piersi z powodu krótkiego wędzidełka podjęzykowego czy słabego napięcia mięśni twarzy. Używając tego urządzania, będziesz w stanie w łatwy sposób podtrzymać laktację, aż do wygaśnięcia problemu.

Pierwszy kubek dla dziecka

Gdy dziecko przestaje pić mleko mamy i zaczynacie je zastępować sztuczną mieszanką lub bardziej stałymi pokarmami, trzeba rozpocząć podawanie mu właściwej ilości wody. Pomoże Wam w tym specjalny kubek. Wspomniane kubki niekapki marki LOVI to dedykowane najmłodszym plastikowe naczynia z dziubkiem, które będą odpowiednie już dla 4 czy 6 miesięcznych niemowląt. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać model przeznaczony dla adekwatnego wieku.

Czasami nie chodzi o głód

Dzieci bywają marudne nie tylko z powodu głodu czy pragnienia. Czasami potrzebują one po prostu uspokojenia, a najbezpieczniej kojarzącą się im sytuacją jest ssanie piersi matki. W tym przypadku sprawdzą się dynamiczne smoczki uspokajające, które przyniosą maluchowi oczekiwane ukojenie. Zwróć uwagę na to, że różne modele dynamicznych smoczków są przeznaczone dla dzieci w określonych grupach wiekowych. Bez zwracania uwagi na oznaczenia możesz dokonać nietrafionego zakupu. Artykuł powstał we współpracy z https://babyhit.pl/firm-pol-1308137342-Lovi.html