Wakacje to czas intensywnych podróży – zarówno tych dalekich, jak i krótkich wycieczek.  Zaplanowanie takiego wyjazdu staje się nie lada wyzwaniem, kiedy w życiu rodziny pojawia się dziecko. Należy mieć na uwadze, że warto przygotować się na różne sytuacje, aby wakacje były dla całej rodziny czasem odpoczynku i radości. Obecnie wiele sklepów posiada niezbędne akcesoria, które umilają naszym maluchom podróż, jak i cały wyjazd.

Wygoda w samochodzie

wakacje z małym dzieckiemPrzede wszystkim, na wakacje z małym dzieckiem warto zabrać akcesoria samochodowe, dzięki którym dziecku będzie w samochodzie wygodnie. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego fotelika samochodowego, jeśli dziecko jest w wieku, który obliguje do przejazdów właśnie w foteliku. Pamiętamy o tym, że musi on być dobrany do wagi dziecka, a także jego wieku. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko będzie w nim bezpieczne i będzie mu wygodnie. Mając na uwadze to, że podczas podróży chcemy ograniczyć nasz bagaż do minimum, warto także zabrać ze sobą poduszko – kocyk, który jak sama nazwa wskazuje, z powodzeniem zastąpi nam dwa niezbędne elementy podczas drzemki malucha. Poduszko – kocyki występują w wielu różnych formach, przykładowo zwierzątek, co sprawia, że mogą być przyjacielem dziecka i oswoić go z podróżą. Warto zaopatrzyć także dziecko w specjalny zagłówek, który jest dostosowany do jego potrzeb – jest wyposażony w kołnierz, podtrzymuje dobrze główkę i brodę dziecka oraz nie zsuwa się podczas snu. Kupując gadżety samochodowe, dobrze zabrać ze sobą także podgrzewacz do butelek i słoiczków, który podłącza się do samochodowej zapalniczki. Dzięki temu, można w każdym momencie podgrzać dziecku dowolny napój bądź posiłek.

Zabawa podczas podróży

Wyjeżdżając na wakacje z małym dzieckiem, warto jest zaopatrzyć się w zabawki, które zainteresują malucha, nie tylko podczas podróży autem, ale także umilą mu czas w trakcie trwania całego wyjazdu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest tutaj stolik podróżnika, który służy jako podkładka do czytania książeczek, czy też śledzenia trasy na mapie. Ponadto maluch może na nim rysować , układać puzzle, czy zwyczajnie się bawić. Wypukłe kieszonki stolika pozwalają na schowanie w nim kredek, zabawek bądź bidonu z napojem. Świetnie sprawdzą się także gry i układanki magnetyczne, takie jak: kółko i krzyżyk, bingo, magiczne słowo. Są w niewielkich opakowaniach, więc można je wszędzie ze sobą zabrać. Dla mniejszych dzieci doskonałym rozwiązaniem są zawieszki, w postaci pluszowych zabawek, które szeleszczą, świecą się, grzechoczą, dają gnieść i przytulać, a nawet gryźć.

Higiena malucha na wyjeździe

Należy pamiętać, że podczas wyjazdu z dzieckiem, warto zabrać ze sobą akcesoria, które w łatwy sposób pozwolą na utrzymanie higieny. Niezbędne będą tutaj mokre chusteczki, żel antybakteryjny, a także nakładka na sedes. Warto zabrać też ze sobą nocnik turystyczny, który ratuje sytuację podczas stania w korku, czy też kiedy nie ma gdzie się zatrzymać. Nocnik taki po użyciu składamy i wyrzucamy do kosza na śmieci wraz z jego zawartością. Warto też zabrać ze sobą apteczkę z kolorowymi plasterkami, krem z filtrem, wielofunkcyjny krem łagodzący oraz spray na insekty. Należy także pamiętać o zabraniu dla malucha wygodnych ubranek, które nie krępują jego ruchów.

Tekst powstał we współpracy z https://apteczkadziecka.pl