Wkładki do butów – czy warto je stosować?

Bardzo często podczas zakupu obuwia, sprzedawcy przy kasie fiskalnej bardzo ochoczo proponują nam dodatkowy element w postaci wkładek do butów. W większości sklepów obuwniczych znajdziemy wkładki profilaktyczne, czy ortopedyczne. Czy są one tak niezbędne, jak mówią nam to sprzedawcy podczas zakupu nowych butów. I tak i nie. Potrzebę zakupów tego rodzaju wypełniacza do obuwia musimy poczuć sami? Kiedy zatem wkładki do obuwia będą przydatne lub niezbędne?

Rodzaje wkładek do butów

Na rodzaj wkładek nie można narzekać, znajdziemy je w bardzo szerokiej ofercie ze względu na kształt materiał oraz kolor. W sklepach stacjonarnych takich jak buty Inblu, jak i w tych internetowych można znaleźć wkładki profilaktyczne oraz ortopedyczne. Czym różnią się te dwa rodzaje wkładek i czy warto posiadać choć jedną z nich?

Wkładki profilaktyczne

Tego rodzaju wkładki są przeznaczone dla osób, które chcą otrzymać większy komfort podczas noszenia swojego obuwia. Jeśli zatem but obciera Cię w miejscu kostki nie należy rezygnować z jego noszenia, ale skorzystać z zakupu dodatkowej wkładki. Wkładki profilaktyczne powstały w szczególności dla indywidualnych preferencji właścicieli niewygodnego obuwia. Aplikując odpowiedni kształt wkładki w określonym miejscu możemy diametralnie zwiększyć sobie komfort a tym samym samopoczucie na co dzień. Wkładki profilaktyczne stosuje się również bardzo często, gdy zakup drogiego obuwia okazał się nie trafny. Zamiast rezygnować z wydanych pieniędzy na drogi model buta i chować je na dnie szafy, dzięki wkładkom możesz uzyskać rewelacyjny efekt. Tego rodzaju uzupełnienie do butów będzie również mądrym wyborem, gdy już z dość zniszczonych butów ze względów sentymentalnych nie chcemy jeszcze rezygnować. Wkładki świetnie sprawdzą się w podartych miejscach w podeszwie, które świetnie załatają wydeptane wgłębienie.

Wkładki ortopedyczne

Ten typ wkładek również można znaleźć w sklepach obuwniczych, lecz lepiej jest zainwestować w nie w wybranych aptekach lub sklepach medycznych. Ten rodzaj wkładek nie znajdziemy w typowych sieciówkach obuwniczych jak buty Inblu, ponieważ powinny być indywidualnie dopasowane do potrzeb zdrowotnych posiadacza butów. Są one zamawiane i określane przez lekarza, aby przez odpowiednie ułożenie stóp korygować wadliwe cechy postawy. Jednak wkładki ortopedyczne dla dorosłych nie będą pełnić funkcji korekty. Jest to związane z dojrzałością kości. Jednak to nie powód, aby rezygnować z tego typu wkładek do butów. Wkładki ortopedyczne pozwolą na złagodzenie schorzenia i większy komfort podczas chodzenia.