Uwodź na wiosnę biżuterią

Odświeżenie szafy na wiosnę dotyczy nie tylko ubrań - zmieniają się trendy jeśli chodzi o buty, makijaż czy aranżację wnętrz. O jednych modach z ulgą zapominamy, inne żegnamy z nutą nostalgii, a z jeszcze innymi ani myślimy się rozstawać. I tak też jest jeśli chodzi o trendy w biżuterii - widać, że projektanci postanowili część pomysłów porzucić, a część po prostu odświeżyć. Na co więc zwrócić uwagę, kiedy już odwiedzimy sklep z biżuterią?

Zacznijmy delikatnie

Sklep z biżuteriąMożna chyba podzielić tegoroczne trendy na te, które hołdują delikatności i subtelności oraz na te, które stawiają na wielkość, ilość i widoczność. Te drugie są w zdecydowanej przewadze, ale nie oznacza to, że fanki bardziej minimalistycznych lub po prostu mniej rzucających się w oczy rozwiązań, nie mają czego szukać. Przeglądając ofertę sklepów z biżuterią, zwróćmy uwagę na dodatki wpisujące się w “przezroczysty” nurt. Zamknięte w transparentnej otoczce delikatne kryształki, które królowały chociażby u Lagerfelda na wybiegu, przypominają krople rosy. To idealna propozycja dla wszystkich romantyczek i fanek nieco bardziej dyskretnych ozdób. Nie tylko kolczyki czy naszyjniki, ale także niezwykle modne w tym sezonie broszki i ozdoby do włosów.

Roślinne motywy

Dla wszystkich fanek fauny i flory mamy dobrą wiadomość - motywy roślinne i zwierzęce zostają z nami na dłużej, przenosząc się z haftów na kurtkach, płaszczach i torebkach na biżuterię. A tą nosimy w tym sezonie także we włosach, w formie spinek, i na piersi, jako broszki. Dlatego liście i gałęzie nie tylko zwisają z naszych uszu i oplatają naszą szyję, ale także pną się po koszuli i prześwitują pomiędzy włosami. Warto w tym roku zaryzykować, wyjść ze swojej strefy komfortu i w sklepie z biżuterią zdecydować się na ozdobę, której normalnie nie nosimy. Obok roślinnych ozdób równie modne pozostają te utrzymane w klimacie retro - duże, kolorowe kamienie o głębokich barwach szafiru, szmaragdu i rubinu, postarzane złoto, mosiądz i różowa miedź - teraz w nieco lżejszej, wiosennej odsłonie, idealnej do nowych stylizacji.

Plastic fantastic

Natomiast jeśli szukamy czegoś, co rzuca się w oczy, to zaopatrzymy się w niezwykle modną w nadchodzącym sezonie plastikową biżuterię. Inspirowana latami 60. biżuteria z plastiku ma być duża, kolorowa, o geometrycznych kształtach. Świetnie sprawdzi się noszona do prostych sukienek i dużych okularów przeciwsłonecznych. Sprawdźmy więc, co ma w tej kwestii do zaoferowania twój ulubiony sklep z biżuterią i modnie powitaj wiosnę.