Lifestyle

Przed czym chroni etui na telefon?

Wiele osób korzysta z pokrowca na smartfona głównie ze względów estetycznych. Istotnie jest to ciekawy dodatek, który po pierwsze wyróżnia nasz telefon na tle innych, a po drugie czyni go oryginalnym elementem w kontekście całej stylizacji. Trzeba jednak pamiętać, że etui na telefon posiada szereg zalet na gruncie ochrony przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. W dzisiejszym artykule skupimy się głównie na tych aspektach i zarysujemy spektrum zalet pokrowców właśnie związanych z bezpieczeństwem i ochroną telefonu.

Ochrona przed uszkodzeniami i rysami

Korzystając z etui na telefon dobrej jakości, np. etui ze sklepu Mobiwear.pl, zmniejszamy szanse uszkodzenia telefonu podczas upadku. Oczywiście nie wynosi ona w tym przypadku zero, ale z pewnością telefon w specjalnym kejsie ma mniejsze szanse rozpaść się na kawałki, ale także uszkodzić swoje wnętrze na skutek wstrząsu. Jeśli chodzi o inne uszkodzenia mechaniczne, przed którymi nasz smartfon będzie chroniony, jeżeli wyposażymy go w etui na telefon, to trzeba wspomnieć przede wszystkim o zarysowaniach. Te wbrew pozorom nie powstają tylko i wyłącznie podczas jego użytkowania. Najwięcej rys na obudowie czy wyświetlaczu tworzy się podczas, gdy telefon przebywa w torebce lub kieszeni, ma wtedy kontakt z kluczami czy innymi twardymi elementami. Jeżeli jest schowany w etui na telefon, ostre krawędzie nie mają dostępu do obudowy i zatrzymują się na warstwie ochronnej.

Lepsza przyczepność

Nie można również zapominać, że etui na telefon chroni urządzenie przed cieczami, brudem i kurzem, które to wyrządzają szkody nie tylko, jeśli chodzi o estetykę, a o prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Przykładowo, jeżeli telefon leży na stole i zostanie wylana na niego szklanka wody, to jeżeli znajdował się on w etui na telefon mamy dużo więcej czasu, aby usunąć mokry pokrowiec i osuszyć urządzenie. Nie można zapominać również o funkcji antypoślizgowej. etui na telefonWiększość upadków naszych telefonów spowodowana jest wyślizgnięciem się urządzenia z ręki lub kieszeni. Kupując silikonowe etui na telefon, minimalizujemy to ryzyko. Podobnie w przypadku, gdy położymy telefon na nierównej powierzchni, z której może on przecież zjechać. Niezależnie od tego, jakie etui na telefon wybierzemy, można mieć pewnością, że każdy wariant będzie w jakiś sposób chronił telefon. Można wybrać tylko plecki oraz dopasować do nich szkło hartowane z wierzchu lub zdecydować się na całościowy pokrowiec, który będzie otwierany jak książka lub w pionie. W tym przypadku wybór leży po stronie właściciela, a my jesteśmy przekonani, że uda się dobrać jak najlepszy wariant.

Przeczytaj również:
Nietoksyczny przemysł kosmetyczny bada aktualne zastosowania zdrowotne zawartości naszych spiżarni i nowych produktów roślinnych, wprowadzając
Dziecięca kreatywność rozwija się poprzez zabawę. Dzieci uwielbiają odwzorowywać sceny z realnego życia i modyfikować
Błonnik jest niezbędnym elementem każdej zdrowej diety. Można wyróżnić błonnik rozpuszczalny, który hamuje syntezę cholesterolu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *