Jakie rolki do freestyle’u wybrać?

Jazda na rolkach to coraz popularniejsze hobby, które przyciąga zarówno młodzież, jak i osoby starsze. Wybierając tę formę aktywności, możemy tanim kosztem wejść w świat, który bardzo szybko może przerodzić się w pasję na całe życie. Wraz z postępem, który przychodzi po kolejnych godzinach spędzonych na jeździe na rolkach, z pewnością przyjdzie moment, w którym stwierdzisz, że chciałbyś pójść o krok dalej i spróbować jazdy bardziej wyczynowej. Co wtedy zrobić? Po pierwsze należy zaopatrzyć się w dobry sprzęt. Jak wybrać rolki do freestyle’u? O tym w dzisiejszym artykule! [caption id="attachment_19897" align="aligncenter" width="300"]rollerblade twister Rollerblade Twister to jedne z najlepszych rolek do freestyl'u[/caption]

Na czym polega jazda freestyle na rolkach?

Swoje początki z jazdą na rolkach większość z nas zalicza przeważnie w parku lub na ulicy przed domem. Gdy rekreacyjna jazda przestaje wystarczać, z reguły kierujemy się do miejscowego skateparku, gdzie po obserwacji bardziej doświadczonych rolkarzy i skaterów będziemy w stanie zauważyć nowe, bardziej ekstremalne sposoby na wykorzystanie rolek. Wraz z postępem i kolejnymi opanowanymi trickami zyskuje się pewność, która pozwoli dojść do momentu, w którym będziemy gotowi na jazdę freestyle. Co to? Jest to połączenie swobodnej jazdy po mieście z wyczynowym znanym ze skateparków. Jadąc w freestylu zamieniasz elementy architektury miejskiej w okazję do wykonania kolejnego, niesamowitego triku. Każda poręcz, schody czy krawężnik będą stanowić ciekawy element, na którym można się wykazać.

Wybieramy rolki do freestyle’u

No dobrze, wiemy już, czym jest jazda w stylu freestyle czas więc przejść do konkretów. Jak już wspomnieliśmy na początku do jazdy tego typu wymagane będą nie tylko umiejętności, ale również (a może nawet przede wszystkim) dobry sprzęt. Tak intensywna eksploatacja i wykorzystywanie sprzętu z pewnością zniszczy tanie rolki turystyczne i narazi nas na niebezpieczeństwo podczas wykonywania trików. Przed wypuszczeniem się na wyczynowe przejażdżki po mieście warto kupić rolki, które są do takiej jazdy stworzone, np. Rollerblade Twister. Takie modele posiadają odpowiednio wzmocnione szyny, który z łatwością wytrzymują skoki z większych wysokości i tarcie po metalowych i betonowych powierzchniach, które występuje przy robieniu tzw. grindu. Oprócz tego rolki Rollerblade Twister wykorzystują wysokiej jakości materiały i zapięcia, aby chronić stopę, a w szczególności kostkę rolkarza przed urazami. Bezpieczeństwo to zawsze kwestia numer jeden, jeżeli chodzi o priorytety i bez dobrego sprzętu nie będziemy w stanie go sobie zapewnić. Wystarczy jednak dobrać dobrze dopasowane rolki od renomowanego producenta, by mieć pewność, że sprzęt będzie nadążać za naszymi umiejętnościami.