Czym są inhalatory dla dzieci

Inhalator dla dziecka jest niezastąpiony podczas przeziębienia, kataru lub alergii. Dedykowany jest do terapii górnych dróg oddechowych. Inhalator przerabia płyn w „mgiełkę”, jaka dociera wprost do dróg oddechowych dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, jaki inhalator dla dziecka jest najdoskonalszy? Otóż inhalatory różnią się od siebie, więc przed zakupem należałoby zaznajomić się z ofertami dostępnymi na rynku.

Charakterystyka

Inhalatory dla dzieci ma za zadanie nebulizację, więc transformacji płynu w aerozol. Inhalator rozprzestrzenia „mgiełkę”, w jakiej znajduje się wystarczająca dawka preparatu. Dzięki „mgiełce” panaceum trafia w najpełniejsze części układu oddechowego. Każdy inhalator emituje cząstki o rozmaitej wielkości, jakie mają wpływ na leczenie. Otóż większe cząstki dochodzą do górnych warstw dróg oddechowych (gardło, nos), natomiast te drobniejsze są w stanie dojść o wiele dalej (pęcherzyki płucne, oskrzela). Więc należy zaznajomić się z budową inhalatora oraz wybrać optymalny inhalator do choroby.

inhalatory dla dzieciTypy

Na rynku dostępne są dwa typy inhalatorów dla dzieci: tłokowe oraz ultradźwiękowe. Różnią się od siebie, więc należy rozumieć, jaki będzie lepszy dla naszego dziecka. Inhalator tłokowy – tego typu inhalatory są przeważnie wykorzystywane przez rodziców. Jest mnóstwo rodzajów takich inhalatorów, jednakże wyposażenie łączy każdy typ. Jedyną bolączką inhalatora tłokowego jest głośność. Można do niego wlewać sól oraz lekarstwa, natomiast jego cena jest mniejsza aniżeli inhalatora ultradźwiękowego. Inhalatory dla dzieci ultradźwiękowe – pracują niezwykle dyskretnie oraz bezszelestnie, nebulizacja przebiega szybciej aniżeli w inhalatorze tłokowym. W tego rodzaju inhalatorze nie można wykorzystywać wszelkich preparatów, gdyż odmiennie zmieniają stan skupienia cieczy. Jest także droższy aniżeli inhalator tłokowy oraz nie można podawać go wprost do nosa.

Wykorzystywanie

Nim użyjemy inhalatora dla dziecka, zapoznajmy się bezpośrednio z instrukcją obsługi. Główną rzeczą, którą zrobimy, winno być umieszczenie leku w komorze. Komorę łączymy z przewodem kompresora oraz zakładamy stosowne akcesorium. Przybliżamy urządzenie do buzi (nos, usta oraz nos) oraz włączamy urządzenie. Doskonały czas nebulizacji to od 5 do 10 minut. Po kuracji należy starannie oczyścić konkretne urządzenia oraz pamiętać o tym, iż każda osoba winna stosować własne wyposażenie. Komorę nebulizacją należy wymienić po upływie paru miesięcy. Inhalatory dla dzieci kosztują od 100 do nawet 300 złotych, jest zatem to duży koszt. Inhalatory dla dzieci zamówicie m.in. na stronie https://www.zdrowiewmodzie.pl/50-inhalatory-dla-dzieci.