Bielizna z wełny merino – dla sportowców i nie tylko!

Obecnie producenci sprzętu sportowego szukają najbardziej zaawansowanych formuł, które pozwolą nie tylko na lepsze osiągi, ale także lepszą ochronę przed potem, wentylację naskórka, czy izolację termiczna. W dzisiejszym artykule skupimy się na bieliźnie z wełny merynsonów, czyli innowacyjnym rozwiązaniu, które stosowane jest obecnie w coraz większej liczbie firm.

Co to jest wełna z Merynosów?

Wełna merino pochodzi od specjalnego gatunku owcy. Tworzywo wytwarzane przy użyciu wełny z Merynosów posiada szereg właściwości, których nie znajdziemy w żadnym innym materiale. Po pierwsze będzie to izolacja cieplna na wysokim poziomie. Już w przypadku bardzo cienkiego materiału z wełny merino standard cieplny pozostaje zachowany na wysokim poziomie. To bardzo ważne szczególnie w zimie, kiedy nasze ciało nastawione jest na długotrwałe oddziaływanie niskich temperatur. Z bielizny z wełny Merynosów bardzo chętnie korzystają narciarze i snowboardziści, którzy spędzają długie godziny na stoku i muszą zadbać o odpowiednia ochronę przed mrozem. Ciepłą bieliznę z merynosów kupicie m.in. na stronie https://merino-sklep.pl/Bielizna-z-welny-Merynosow-cabout-pol-274.html.

ciepła bielizna damska z wełny merinoMiękkie i przewiewne włókna

Oprócz właściwości cieplnych, warto zwrócić uwagę również na wentylację, która jest szczególnie ważna podczas uprawiania sportów. W przypadku wełny merino pot odprowadzany jest z powierzchni naskórka na zewnątrz materiału. Dodatkowo badania dowiodły, że wełna z Merynosów jest w stanie pochłonąć nawet do 30% wilgoci więcej niż standardowe materiały, z których wykonuje się bieliznę. Włókna są w dodatku bardzo miękkie i nie drażnią naskórka. To właśnie dlatego jest to najlepszy wybór na warstwę ubioru, która bezpośrednio wchodzi w kontakt z naskórkiem.

Redukcja nieprzyjemnych zapachów

Kolejny aspekt związany z bielizna z wełny merynosów to pochłanianie zapachów. Materiał posiada swoistą zdolność magazynowania nieprzyjemnego zapachu, który powstaje na skutek pocenia się. Pot odprowadzany jest na zewnątrz tkaniny, dlatego nie wnika w struktury ubrania, dzięki czemu nawet w przypadku intensywnego wysiłku możemy być spokojni o poziom higieny. Bielizna z wełny merino to obecnie bardzo powszechny produkt, który docenia coraz większa rzesza klientów. Marki produkujące ubrania dla sportowców poznały zalety wełny merino, dlatego chętnie wykorzystują ją do wytwarzania swoich akcesoriów. Bielizna dostępna jest w różnych wariantach. Trzeba wiedzieć, że ubrania z domieszką wełny z Merynosów to także koszulki, getry itd., dlatego jeżeli chcemy skorzystać z wszystkich właściwości tego materiału, warto szukać ma metce nazwy wełna merino!