Czy warto kupić zestaw do sushi?

Na pytanie o to, co jemy na mieście, wielu z nas wymieni takie fast foody jak kebab, burgery, czy chińszczyzna. A co ze zdrowymi daniami? Jak się okazuje, Polacy coraz częściej sięgają, po takie przysmaki jak sałatki, vege przekąski, czy chociażby sushi. To ostatnie już od pewnego czasu zbiera wokół siebie grupę oddanych wielbicieli. Jak wiemy, sushi nie jest tanie, szczególnie to dobre, serwowane przez renomowanych sushi masterów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby samemu nauczyć się wykonywać dania z surowej ryby, w końcu w dobie zakupów przez internet, odpowiedni zestaw do sushi możemy mieć w domu w zaledwie kilka kliknięć. Czy warto kupić zestaw do sushi? Naszym zdaniem owszem. Oto dlaczego…

Tańsze, nie znaczy gorsze

Dyskusje na temat samodzielnego wykonywania sushi musimy rozpocząć od kwestii, która zdecydowanie najbardziej wpływa na proces zakupu wielu Polaków. Chodzi oczywiście o cenę. Jak już wspominaliśmy na wstępie, dobre sushi kosztuje i nie ma co, do tego żadnych wątpliwości. Odpowiednie umiejętności, stanowisko, narzędzi i w końcu składniki, to mieszanka, za którą w prawdziwym sushi barze przyjdzie nam zapłacić dobre kilkadziesiąt złotych. Posiadając własny zestaw do sushi i przygotowując potrawy z samodzielnie zakupionych składników, obniżamy cenę jednego zestawu nawet o 70%.  Wystarczy odrobina wprawy i można się cieszyć świetnym jedzeniem wysokiej jakości w cenie, za którą na mieście kupimy co najwyżej kebaba. Kuszące prawda?

Podziw gości i znajomych

Brnąc dalej w zalety posiadania własnego zestawu do sushi dojdziemy do kwestii oczywistych, czyli wykorzystania zestawu do serwowania japońskich przysmaków gościom i znajomym. Nie da się ukryć, że samodzielnie przygotowane sushi podane na tradycyjnym, stylowym zestawie do sushi robi wrażenie. Widok misternie zawiniętych wałeczków ryżu ułożonych na bambusowej macie, czy też ceramicznych talerzach, nie trafia się codziennie, dlatego każdy, kto potrafi takie przygotować, może liczyć na uznanie i podziw. Dodatkowo sushi na domówce, czy wieczorze ze znajomymi to znacznie lepsza alternatywa niż zamówiona pizza i chipsy.

Wykonywanie sushi jak pomysł na hobby

Na sam koniec wyliczania zalet, jakie wiążą się z tym, co oferuje nam własny zestaw do sushi, musimy dorzucić kwestię zainteresowań. Każdy, kto choć trochę interesuje się gotowaniem, z pewnością wie,  jakie satysfakcjonujące i wciągające potrafi być to zajęcie. Nie inaczej jest z przygotowaniem sushi. Opanowanie do perfekcji tej sztuki potrafi zająć wiele lat, ale zgłębianie tej tematy warte jest zachodu i może stanowić ciekawe hobby.