Zima jest najbardziej destrukcyjną porą roku, jeśli chodzi o kwestie związane z procesem niszczenia domów, maszyn, pojazdów, budynków gospodarczych itp. Wystarczy tylko zastanowić się nad tym, jak negatywny wpływ na wyposażenie, posiadają zarówno niskie temperatury (wręcz minusowe), jak i wilgoć powstała przez śnieg, odwilż i opady atmosferyczne. Zabezpieczenie swojego dobytku to niemal obowiązek każdego z nas, więc warto zastanowić się nad tym, jak zrobić to w profesjonalny sposób, który zapewni wszystkim zadowolenie i satysfakcję z wyboru. Jednym z przykładów może być m.in. piaskowanie i sodowanie, które staje się w ostatnich latach koniecznością, zarówno po sezonie grzewczym, jak i przed nim.

Sodowanie domu z bali i zabezpieczenie go preparatami

Drewno nieposiadające warstwy lakieru, prawdopodobnie już po pierwszej zimie nie będzie nadawało się do wykorzystania. Wilgoć zmienia jego strukturę, przez co pojawia się pleśń, grzyb, próchnica i pasożyty, które tworzą w nim swoje domy – m.in. dlatego wszystkie deski i domy z drewna, są od razu zabezpieczane przed szkodliwymi mikroorganizmami i warunkami atmosferycznymi. sodowanieWarstwa zabezpieczenia z czasem słabnie i traci swoje właściwości, a wtedy przychodzi czas na skorzystanie z takich usług jak profesjonalne sodowanie drewna, które nie tylko wyczyści je z brudu, ale również pozbędzie się warstwy nieaktywnych już preparatów. Następnie konieczna jest impregnacja drewna za pomocą specjalistycznych lakierów, które na kolejne kilkanaście lat sprawią, że nasz dom, taras lub altana, będą bezpieczne i odporne na uszkodzenia oraz proces niszczenia.

Co z domem i samochodami?

W tym wypadku potrzebne będą nieco silniejsze i bardziej doraźne metody, więc stosowanie jest m.in. piaskowanie. Zabieg ten podobny jest do szlifowania, ponieważ za pomocą drobinek piasku, które wydmuchiwane są z dużą mocą z narzędzi, osoba wykonująca zadanie pozbywa się warstwy lakieru lub brudu – jest to najczęstszy zabieg wykonywany podczas zabezpieczenia podwozia samochodów, ponieważ jest szybki i niezwykle wydajny. Jest on również satysfakcjonujący podczas takich zadań jak czyszczenie cegły. Dlatego, jeśli Twój dom stracił już dawno swój blask i chcesz go odnowić, to piaskowanie jest najlepszym możliwym wyborem. Warto pamiętać, że odpowiednie ustawienie piaskarki, dobór mocy i praca z takim asortyment nie należy do prostych i łatwych, więc jeśli sam nie dysponujesz praktycznym doświadczeniem, to lepiej zatrudnić fachowców, którzy zaopiekują się naszym dobytkiem – nie chcesz przecież go zniszczyć. Profesjonalne usługi sodowania możesz zamówić tutaj:  http://sodowaniegroup.pl.