My pokochaliśmy je już kilka sezonów temu i kolejni projektanci postanawiają wpisać się w coraz silniejszą modę na streetwear i sportowe obuwie. Zamiast więc na siłowniach, bieżniach czy boiskach, sportowe obuwie króluje na wybiegach i ulicach. Od niedawna trend ten dodatkowo wzmacnia ogromna fala nostalgii za latami 80. i 90. XX wieku, dlatego też do łask wracają kolejne, często zapomniane modele i modowe propozycje. Coraz częściej na stopach influanserek i znanych blogerek modowych widać buty sprzed 20 lat.

Skąd się wzięły?

Buffalo LondonNiektórzy mówią o nich “buty ortopedyczne”, inni “brzydale”. Ale jedno jest pewne – im masywniejsze, bardziej wymyślne i “brzydsze”, tym lepsze. Tego typu buty, nawiązujące często estetyką do kilku dekad wstecz lub, jak twierdzi chociażby Balenciaga, do “tatusiowego” stylu, to hit poprzedniego i także tego roku. Taki trend widoczny był już w modelach Disruptor od Fila, Instapumpach od Reeboka czy nawet w Airmaxach. Teraz po masywne podeszwy i groteskowe kształty sięgają Balenciaga, Celine i Louise Vuitton. Tego typu buty sportowe nie tylko szokują, ale dobrze zaprojektowane mają kilka istotnych plusów – po pierwsze znacznie wysmuklają nogę poprzez optyczne zwiększenie stopy, a tym samym zbudowanie pomiędzy tymi dwoma częściami kontrastu. Po drugie wysoka, masywna podeszwa dodaje nam kilku dodatkowych centymetrów. A podwyższenie w części pięty będzie idealne dla wszystkich, którzy mają problemy ze stawami. Buty platformowe, bo to o nich mowa, kiedyś nosiły Spice Girls i to dzięki nim stały się bardzo popularne. Dzisiaj nie powstydzi się ich żaden streetwearowiec. Wysoka platforma jako podeszwa to coś dzięki czemu bardzo się wyróżniają, dodatkowo można je znaleźć w wielu wzorach i kolorach, to właśnie buty BUFFALO London.

Do czego je nosić?

Spoglądając po raz pierwszy na zdjęcia butów BUFFALO London można zadawać sobie pytanie z czym łączyć taki rodzaj obuwia? Jednak odpowiedź jest bardzo prosta: ze wszystkim. BUFFALO będą się świetnie prezentowały razem ze sportowymi ubraniami, a zwykłą stylizację zmienią w coś wyjątkowego i bardziej wyszukanego. Sukienka i BUFFALO London? To również dobre połączenie, które zapewni outfitowi streetwearowego smaku. Warto poszukać wyjątkowych stylizacji na instagramie, czy innym portalu społecznościowym.

W nadchodzącej jesieni warto sięgnąć po te właśnie buty. Ich niepowtarzalny i różnorodny dizajn sprawia, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Buffalo London to doskonała propozycja także dla osób nie zainteresowanych modą, czy najnowszymi trendami, ich niezwykle perfekcyjne wykonanie i wysoka jakość zapewni każdemu buty na lata i jeszcze dłużej.