Prezent na roczek – co kupić solenizantowi?

Pierwsze urodzinki dziecka to zawsze wielka uroczystość. Łzy wzruszenia przeplatają się z pytaniem: „kiedy to zleciało?” oraz wątpliwościami: „co kupić?”. Prezent na roczek powinien wesprzeć rozwój dziecka, zaspokoić jego ciekawość świata, a także być bezpieczny i zachęcający wizualnie.

Rozwój roczniaka – wszystko w swoim czasie

Podczas, gdy niektóre roczne smyki z łatwością przemierzają na nóżkach świat, inne chodzą przy meblach lub dopiero próbują swoich sił w tym kierunku. I nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ rozwój dziecka jest rzeczą indywidualną. Każde z nich rozwija się swoim tempem, jednak to, co może być cechą wspólną to ciekawość świata. Roczne dzieci interesują się kształtami, klockami i dźwiękami. Potrafią samodzielnie wypowiadać pierwsze słowa. I choć na wspólną rozmowę przyjdzie jeszcze czas, niemniej jednak, rozumieją wszystko, co się do nich mówi. Zważywszy na posiadane umiejętności dziecka, jaki prezent na roczek będzie trafną propozycją?

Stoliczek edukacyjny

Listę bestsellerowych upominków otwiera wspomniany wcześniej stolik edukacyjny. Ta interaktywna zabawka pobudza zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Liczne przyciski ze zwierzątkami i emitowanymi przez nie dźwiękami, oswajają malucha, zmieniając zabawę w prawdziwą przygodę. Nie brakuje również wielu innych pokręteł, guziczków czy pianinka, które zaciekawią malucha na dłuższy czas.

Klocki – do budowania pierwszych wież

W roli prezentu na roczek świetnie sprawdzą się klocki. W szczególności polecane są typu Mega Bloks, które w stosunku do tradycyjnych, różni wielkość oraz łatwość układania. Pozwolą zbudować maluchowi wszystko to, co podpowie mu jego wyobraźnia. Począwszy od pierwszych wież, po zagrody, zamki czy garaże.

Jeździk i bujak – dla rozbrykanych smyków

Jako prezent na roczek wiele osób chętnie wybiera jeździki i bujaki. Te pierwsze pojazdy pozwolą maluchom na szybsze przemieszczanie się. Okażą się źródłem radości dla wyjątkowo ruchliwych i aktywnych malców, a także wielu pomysłów na zabawę.

Piłki i piłeczki – w każdej postaci

Polecanym pomysłem – i to nie tylko dla chłopców – są wszelkiego rodzaju zabawki wyposażone w piłeczki. Mowa oczywiście o fontannach, których istota działania polega na wydmuchiwaniu ich z tunelu poprzez specjalny strumień powietrza. Skaczące wesoło po całym domu piłeczki, z pewnością ucieszą malucha i okażą się najlepszym prezentem na roczek.

Tak naprawdę, przykłady zabawek, jakie mogą okazać się interesujące dla dziecka, które świętuje swoje pierwsze urodziny, może być bez liku. Najważniejsze jest, aby nie zapominać o kwestiach bezpieczeństwa i odpowiednim dopasowaniu do wieku.

Prezent na roczek znajdziesz na https://www.coocoo.pl/pol_n_pomysl-na-prezent_prezent-na-roczek-272.html.