Oznaczanie alkoholu – estetyczne i pomocne

Nawet jeśli tworzymy alkohol do własnego użytku domowego, powinniśmy go dobrze oznaczyć. To sprawi, że nie tylko od razu będzie wiadomo, co konkretnie znajduje się w danej butelce, ale również, z którego roku jest dany alkohol. Etykiety na nalewki czy wino mogą mieć ciekawy wygląd bądź być po prostu praktycznymi – od nas zależy, jaki produkt chcemy ostatecznie wybrać dla siebie.

Wybór idealnych etykiet na nalewki może być zaskakująco czasochłonny, zwłaszcza gdy mamy spore wymagania zarówno względem ich funkcjonalności, jak też i estetyki. Od czego więc zacząć w ogóle poszukiwania, na czym się skupić oraz na co szczególnie zwrócić uwagę, aby zachwycić się jakością produktu? Sprawdźmy w krótkim przewodniku po wyborze etykiet na domowy alkohol.

Dlaczego warto oznaczać butelki?

Etykiety na nalewki - sklep winodomowe.plJest ku temu wiele powodów, począwszy od tych, aby nie zostały pomylone np. z sokiem, który chcemy zaserwować dziecku do herbaty. Oczywiście, są też inne przyczyny: przede wszystkim warto wiedzieć, kiedy dany alkohol został wykonany oraz co zawiera. Często oczywiście można stwierdzić to po jego aromacie, jednakże nie każda butelka z alkoholem powinna być otwierana przed określonym czasem, aby alkohol mógł leżakować. Z tego powodu etykietowanie alkoholu jest niezbędne.

Etykiety – kupić czy robić?

Do użytku domowego zdecydowanie o wiele korzystniej będzie kupić etykiety na nalewki, np. takie: https://www.winodomowe.pl/product-pol-424-Etykiety-na-nalewki-samoprzylepne-30x.html, szczególnie w przypadku, gdy mamy sporo butelek i wytwarzamy większe ilości alkoholu. Dostępne są zarówno zestawy gotowe z takimi samymi nalepkami, w ramach których możemy oznakować porcję alkoholu z jednej partii, jak również etykiety zróżnicowane, idealne dla osób wytwarzających po kilka butelek z danego rodzaju alkoholu. Bardzo często etykiety na nalewki są zdobione konkretnymi owocami, np. pomarańczami czy wiśniami, dzięki czemu możemy na nich wpisać jedynie rok wytworzenia, a jednocześnie wiemy, jaki trunek znajduje się w środku butelki.

Na specjalne okazje

Inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy chcemy np. nasz trunek podarować osobie trzeciej albo przynieść na jakąś imprezę w formie podarunku. W takim przypadku mamy do wyboru dwa rozwiązania: samodzielnie wykonać etykiet na nalewki albo zainwestować w droższe, tworzone na zamówienie produkty. Przepisów na samodzielnie przygotowanie etykiet w formie naklejek jest sporo w sieci, podobnie jak i tych, które mają mieć formę zwykłych zawieszek. Jeśli jednak nie mamy czasu, cierpliwości czy chęci na robótki domowe, lepszym rozwiązaniem będzie zakup dedykowanych etykiet.