Wolny czas

Oznaczanie alkoholu – estetyczne i pomocne

Nawet jeśli tworzymy alkohol do własnego użytku domowego, powinniśmy go dobrze oznaczyć. To sprawi, że nie tylko od razu będzie wiadomo, co konkretnie znajduje się w danej butelce, ale również, z którego roku jest dany alkohol. Etykiety na nalewki czy wino mogą mieć ciekawy wygląd bądź być po prostu praktycznymi – od nas zależy, jaki produkt chcemy ostatecznie wybrać dla siebie.

Wybór idealnych etykiet na nalewki może być zaskakująco czasochłonny, zwłaszcza gdy mamy spore wymagania zarówno względem ich funkcjonalności, jak też i estetyki. Od czego więc zacząć w ogóle poszukiwania, na czym się skupić oraz na co szczególnie zwrócić uwagę, aby zachwycić się jakością produktu? Sprawdźmy w krótkim przewodniku po wyborze etykiet na domowy alkohol.

Dlaczego warto oznaczać butelki?

Etykiety na nalewki - sklep winodomowe.plJest ku temu wiele powodów, począwszy od tych, aby nie zostały pomylone np. z sokiem, który chcemy zaserwować dziecku do herbaty. Oczywiście, są też inne przyczyny: przede wszystkim warto wiedzieć, kiedy dany alkohol został wykonany oraz co zawiera. Często oczywiście można stwierdzić to po jego aromacie, jednakże nie każda butelka z alkoholem powinna być otwierana przed określonym czasem, aby alkohol mógł leżakować. Z tego powodu etykietowanie alkoholu jest niezbędne.

Etykiety – kupić czy robić?

Do użytku domowego zdecydowanie o wiele korzystniej będzie kupić etykiety na nalewki, np. takie: https://www.winodomowe.pl/product-pol-424-Etykiety-na-nalewki-samoprzylepne-30x.html, szczególnie w przypadku, gdy mamy sporo butelek i wytwarzamy większe ilości alkoholu. Dostępne są zarówno zestawy gotowe z takimi samymi nalepkami, w ramach których możemy oznakować porcję alkoholu z jednej partii, jak również etykiety zróżnicowane, idealne dla osób wytwarzających po kilka butelek z danego rodzaju alkoholu. Bardzo często etykiety na nalewki są zdobione konkretnymi owocami, np. pomarańczami czy wiśniami, dzięki czemu możemy na nich wpisać jedynie rok wytworzenia, a jednocześnie wiemy, jaki trunek znajduje się w środku butelki.

Na specjalne okazje

Inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy chcemy np. nasz trunek podarować osobie trzeciej albo przynieść na jakąś imprezę w formie podarunku. W takim przypadku mamy do wyboru dwa rozwiązania: samodzielnie wykonać etykiet na nalewki albo zainwestować w droższe, tworzone na zamówienie produkty. Przepisów na samodzielnie przygotowanie etykiet w formie naklejek jest sporo w sieci, podobnie jak i tych, które mają mieć formę zwykłych zawieszek. Jeśli jednak nie mamy czasu, cierpliwości czy chęci na robótki domowe, lepszym rozwiązaniem będzie zakup dedykowanych etykiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *