Zima to pora, kiedy maluchy zaczynają więcej spędzać czasu w domu. Oczywiście nie należy rezygnować z zimowych spacerów, które są bardzo zdrowe, ale warto je dawkować w rozsądny sposób. Poza tym, zimą łatwiej o infekcje, a jak wiadomo, w przypadku choroby małe dziecko nie powinno wychodzić bez konieczności na dwór. Zabawy tematyczne to ciekawy sposób spędzenie czasu wspólnie dzieckiem w zimowe dni.

Zabawa w szkołę

Dla wielu małych dzieci szkoła to bardzo interesujący temat, który warto wykorzystać podczas zabawy. Poza tym, ma on też tę zaletę, że umożliwia poznawanie i rozwijanie przydatnych umiejętności w atrakcyjny sposób. tablica magnetyczna dla dzieciŻeby cała operacja była jeszcze ciekawsza, przydadzą Wam się takie gadżety jak tablica magnetyczna dla dzieci, tablica kredowa, literki-magnesy, kreda oraz gąbka. Jeżeli chcecie zaoszczędzić pieniądze, możecie wszystkie wymienione przedmioty kupić online w zestawie. Tablica magnetyczna dla dzieci oraz magnesy sprawdzą się szczególnie w przypadku najmłodszych. Nauka pisania to duże wyzwanie i lepiej na początku skupić się na samym poznawaniu literek. W kolejnych etapach lub w przypadku starszych dzieci można wykorzystać tablicę kredową, na której da pisać i rysować dowolną ilość razy. Największy wybór tablic magnetycznych dla dzieci możesz znaleźć tutaj: https://www.toysplanet.pl/pol_m_Zabawki-Edukacyjne_Tablice-dla-dzieci-168.html. W tej zabawie nie zawsze musisz grać rolę nauczyciela. Całkiem zabawnym i pouczającym rozwiązaniem będzie zamienianie się wcieleniami co jakiś czas.

Sklep z drobiazgami

Inną fascynującą dla wielu dzieci zabawą tematyczną jest zabawa w sklep. Zanim przejdziecie do odgrywania roli klienta oraz sprzedawcy, możecie zająć się przygotowaniem asortymentu – rysunków, plastelinowych owoców i warzyw czy papierowych ozdóbek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do tego celu wykorzystać zabawki, książki oraz kuchenne przybory, ale już samo tworzenie sklepowych produktów może być świetną rozrywką. Zabawa w sklep to dobra okazja do tego, żeby rozpocząć naukę liczenia, a także przekazać maluchowi wiedzę na temat faktycznej wartości pieniądza w naszym codziennym życiu.

Restauracja od kuchni

Ten rodzaj zabawy może być wybawieniem dla rodziców, którzy muszą zająć się gotowaniem obiadu. Maluch nie ma wielkich możliwości, żeby pomóc Ci przy obieraniu ziemniaków czy ubijaniu kotletów. Jednak dając mu możliwość zabawy w kuchni, będziesz mógł mieć go w tym czasie na oku. Pozwól wykorzystać do zabawy kuchenne akcesoria takie jak plastikowe miski czy chochelkę, a także suche produkty takie jak groch, kaszę czy soczewicę. Dziecko będzie mogło udawać, że przygotowuje pyszne danie, a Ty będziesz mógł skupić się na gotowaniu posiłku.