Zdarza się czasami, że planujemy podarować drobny prezent znajomej osobie, którą lubimy, ale nie łączą nas z nią jakieś bardzo zażyłe relacje. Może być to sympatyczna koleżanka z pracy, pomocna sąsiadka lub po prostu dalsza znajoma. W takim przypadku nie musisz silić się na kosztowne podarunki. Nawet niewielki prezent będzie wyrazem pamięci oraz życzliwości. Przy zakupie prezentu dla niezbyt bliskiej osoby, dobrze kierować się podstawowymi informacjami, które już posiadamy. Jeżeli wiesz, że dana osoba lubi podróże, wykorzystaj to i kup jej rzecz związaną z jej hobby.

skarpety sportoweSportowe skarpetki dobrej jakości

Skarpety sportowe to bardzo niezobowiązujący typ prezentu. Kilka par dobrej jakości skarpet nie będzie kosztować majątku, a jest to przedmiot praktyczny i zużywający się dość szybko. Zainwestuj w skarpety sportowe wyprodukowane z naturalnych materiałów, które dobrze przepuszczają powietrze i odprowadzają wilgoć. Podczas swoich poszukiwań możesz zajrzeć m.in. na stronę https://www.wola.pl/damskie/skarpetki-sportowe/. Znajdziesz tam modele klasyczne, jak i w żywych barwach czy ciekawych wzorach. Poza tym, możesz zdecydować się też na zakup damskich skarpetek z motywem świątecznym, co będzie fajnym akcentem ze względu na okoliczność wręczania prezentu. Ładnie spakuj swój podarunek i dodaj do niego pyszną czekoladą, a znajoma z pewnością będzie zadowolona.

Latarka

Podstawowy model latarki także nie będzie dużym wydatkiem, a taka niespodzianka może okazać się przydatna podróżniczce w wielu rozmaitych sytuacjach. Możliwe, że posiada ona już bardziej zaawansowany model, ale każda zaawansowana podróżniczka powinna wiedzieć, że warto zabierać sobą na wyprawę latarkę zapasową. Może mieć ona postać małego breloczka, który łatwo przypiąć do szlufki spodni lub kurtki. Dzięki temu, nie zgubi się i być może poratuje w trudnej sytuacji.

Album na zdjęcia

W tych czasach nie każdy ma czas przeglądać i wywoływać zdjęcia. Jednak, ładnie wykonany album może zachęcić do tego znajomą. Do zdjęć z przyjemnych chwil i wyjazdów miło jest wracać w wolnym czasie i w trudniejszych momentach życia. Zdecyduj się na model albumu tematycznie powiązany z podróżami, a koleżanka na pewno zrozumie Twoje dobre intencje. Motywem albumu może być mapa, globus lub wakacyjne gadżety. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żebyś wywołała i umieściła w nim przykładowe zdjęcie z jej podróży, korzystając np. z opublikowanych przez nią zdjęć na Facebooku. Do każdego z tych prezentów możesz dołączyć jeszcze świąteczną kartkę z życzeniami lub słodkiego pierniczka.