Chyba trudno o bardziej znaną substancje, którą wykorzystuje się w medycynie estetycznej niż kwas hialuronowy. Szczecin oferuje możliwość wykonania różnego rodzaju zabiegów o działaniu przeciwstarzeniowym - przede wszystkim jest to efektywne wypełnianie zmarszczek, ich spłycanie, a także usuwanie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że substancja ta ma niesamowite właściwości, przede wszystkim jest to zdolność wiązania cząsteczek wody. Występuje ona w sposób naturalny w komórkach skóry, niestety z wiekiem jego ilość spada, a w konsekwencji tego procesu skóra traci odpowiednie nawilżenie, a także jędrność oraz sprężystość. 

Niesamowity kwas hialuronowy- Szczecin i klinika Esteticon to szansa na zabieg na najwyższym poziomie

Wypełnianie i wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowymZabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w Szczecinie przede wszystkim polegają na jego miejscowej aplikacji, którą można tak naprawdę przeprowadzać bez konieczności przeprowadzania testów uczuleniowych. Oznacza to mniej więcej tyle, że jest to substancja całkowicie bezpieczna. Miejsce, w którym będziemy umieszczać kwas hialuronowy zależy od tego, gdzie chcielibyśmy poprawić wygląd naszej skóry. Sam kwas jest aplikowany z wykorzystaniem specjalnej igły i jest wstrzykiwany do głębokich warstw skóry. Efekty są widoczne bardzo szybko- możemy zauważyć, że tkanki są mniej zwiotczałe, a skóra bardziej sprężysta, charakteryzująca się lepszym napięciem i jędrnością. Zabieg oczywiście musi zostać wykonany przez osobę wykwalifikowaną, a więc przez lekarza medycyny estetycznej. 

Kiedy warto zdecydować się na zabieg z kwasem hialuronowym w Szczecinie? 

Tak naprawdę zawsze wtedy, kiedy odczujemy taką potrzebę, a więc na przykład w momencie, kiedy zauważymy u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Zabieg może zostać wykonany nawet wtedy, kiedy będzie nas interesowała drobna korekta naszego nosa czy też okolic brody, ale też kiedy będzie nam zależało na wygładzeniu szyi oraz dekoltu- kwas hialuronowy można więc zastosować nie tylko na twarz. Typowym wskazaniem do zabiegu jest chęć wymodelowania konturu twarzy. Skóra, która traci elastyczność wydaje się zapadnięta, a co za tym idzie zarówno policzki jak i jej owal można wyraźniej zaznaczyć poprzez użycie kwasu. Dzięki zastosowaniu kuracji, zmarszczki ulegają spłyceniu: zarówno te czołowe jak i nosowo-policzkowe. Można w taki sposób ujędrnić okolice ust, a także wygładzić lwią zmarszczkę. Kwas hialuronowy Szczecin pomoże w przypadku opadających kącików ust, a także pomoże skorygować zmarszczki palacza. Jeśli więc po zapoznaniu się ze szczegółami tego zabiegu nadal chcielibyśmy zastosować daje nam taką możliwość od ręki, trzeba tylko wcześniej umówić się na wizytę.