Gitara jest przez wielu uważana za instrument najbardziej odpowiedni dla początkujących. Stąd też obok pianina jest on jednym z popularniejszych instrumentów, po które sięgają osoby młode i miłośnicy muzyki w każdej formie. Dlaczego warto nauczyć się grać na gitarze i jak się za to zabrać, aby nie zniechęcić się już przy pierwszych próbach?

Jak gra na gitarze wpływa na zmysł muzyczny?

Nie ulega wątpliwości, że nauka gry na gitarze poprawia inteligencję muzyczną, przez co osoby grające na tym instrumencie mają lepsze poczucie rytmu i łatwiej rozpoznają melodie. Ucząc się gry na gitarze jednocześnie poznajemy też nuty i akordy, które pomogą nam w przyszłości, kiedy będziemy chcieli opanować naukę na innych instrumentach. Warto tutaj zaznaczyć, że jest to nauka stosunkowo prosta, zdecydowanie łatwiejsza niż w przypadku innych instrumentów. Właśnie dlatego wiele osób na swój pierwszy instrument wybiera właśnie gitarę, a nie skrzypce czy flet, powszechnie uznawane za trudniejsze do opanowania. Dużo jednak zależy od indywidualnych preferencji – niektórzy zdecydowanie wolą instrumenty dęte lub perkusyjne niż popularne chordofony.zacznij grać na girarze

Zalety gry na gitarze

Oprócz poprawy tzw. inteligencji muzycznej, gra na gitarze przynosi również szereg innych korzyści. Przede wszystkim prawidłowa gra na tym instrumencie strunowym poprawia sprawność palców i dłoni ogółem, co z pewnością okaże się przydatne, jeśli planujemy w przyszłości naukę gry na innych instrumentach. Pozytywną zmianę zaobserwują również te osoby, które dużo piszą na klawiaturze – ich palce staną się bardziej giętkie i łatwiej im będzie opanować sztukę szybkiego pisania. Pamiętajmy jednak, że podczas pierwszych lekcji nauki na gitarze może nam towarzyszyć charakterystyczny ból opuszków palców. Jest to dolegliwość bardzo dobrze znana przez początkujących gitarzystów, która jednak stosunkowo szybko zanika w miarę poprawy umiejętności i zwinności dłoni.Warto również wspomnieć, że gitara jest instrumentem kompaktowym (do jego przenoszenia wystarczy zwykły pokrowiec) oraz stosunkowo tanim, przez co może sobie na niego pozwolić praktycznie każdy. Pamiętajmy jednak, że te najlepsze, najbardziej profesjonalne gitary będą dużo droższe niż produkty z niższej póki cenowej. Osoby początkujące powinny jednak w pełni zadowolić się instrumentem, którego koszt nie będzie przekraczał kilkuset złotych. W tę cenę z reguły wliczają się wszystkie niezbędne akcesoria – kostka gitarowa, pokrowiec, kapodaster czy zapasowe struny.

Profesjonalny kurs gry na gitarze

Nie ulega wątpliwości, że ucząc się gry na gitarze warto skorzystać z pomocy specjalistów, niż próbować opanować tę sztukę na własną rękę. Najczęściej jedynym efektem samodzielnej nauki jest szybko zniechęcenie się do instrumentu. Dlatego warto podjąć naukę pod okiem profesjonalisty, korzystając z zajęć grupowych lub personalnego kursu gry.Zapisz się na zajęcia w szkole gry na gitarze w Poznaniu!Studium muzyczne Świat Gitary z siedzibą w Poznaniu oferuje zajęcia grupowe i indywidualne, dzięki którym opanowanie gry na tym popularnym instrumencie będzie proste i przyjemne. W ofercie studium znajdziecie ponadto specjalne, skrócone zajęcia dla dzieci oraz kurs wakacyjny gry na gitarze i ukulele. Co ważne, standardowe zajęcia grupowe można zacząć w każdym momencie roku szkolnego, dzięki czamu nie trzeba martwić się o termin zapisów. Jest to doskonały wybór dla wszystkich osób, którym zależy na szybkiej i efektywnej nauce gry na gitarze pod okiem profesjonalisty. Opłaty można uiszczać na miejscu lub za pomocą przelewu na konto (poza pierwszym miesiącem nauki).Świat Gitary funkcjonuje od 2008 roku, a jego głównym celem jest nauka od podstaw gry na gitarze klasycznej, basowej i elektronicznej. Wybierając to studium muzyczne możecie liczyć na pełen profesjonalizm oraz wygodę, dzięki której gra na gitarze będzie prawdziwą przyjemnością. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej studium http://www.swiatgitary.com.pl gdzie zamieszczone zostały dokładne informacje na temat cenniku, harmonogramu oraz dokładnych zasad nauki w Świecie Gitary.