Czysta, zadbana i promienna cera to marzenie praktycznie każdej kobiety. Profesjonaliści w tej dziedzinie polecają specjalistyczne zabiegi, które w ciągu kilkudziesięciu minut doprowadzą twarz do idealnego stanu i usuną z niej wszelkie oznaki zmęczenia czy zanieczyszczeń. Nie są to jednak usługi należące do najtańszych a przy tym, niejednokrotnie są przeprowadzanie na bazie preparatów z chemicznymi dodatkami. Istnieją jednak inne sposoby na zadbanie o ładną buźkę, które dodatkowo można wykorzystać w zaciszu domowym.

Dlaczego warto pielęgnować cerę przy pomocy naturalnych kosmetyków?

Tego rodzaju kosmetyki od kilku lat zyskują coraz większą popularność, ze względu na swoje cudowne właściwości oraz całkowicie bezpieczny skład, nawet dla osób, które mają skórę wrażliwą. Oznacza to, że nie zatykają one porów i nie naruszają naturalnej bariery lipidowej skóry, a także nie wywołują wysypek i zaczerwień. Warto również wspomnieć, że produkty naturalne są w 100% przyjazne środowisku, w tym zwierzętom. Olejek do twarzy czy krem pod oczy, produkowane są z roślin pochodzących z upraw, które nie są wspomagane sztucznymi nawozami niebezpiecznymi dla zdrowia. Dzięki temu nie wywołują alergii a jednocześnie nie generują zbędnych zanieczyszczeń dla środowiska.

Dla kogo kosmetyki naturalne?

Odpowiedź jest prosta: dla każdego. Są to produkty idealne dla skóry suchej i tłustej, wrażliwej oraz całkiem zdrowej. Tego typu parametry mogą być jedynie wskaźnikami, które pomogą nam wybrać odpowiedni rodzaj kosmetyków. Przykładowo, do pielęgnacji cery suchej potrzebne są preparaty dogłębnie nawilżające oraz takie, które nie będą dodatkowo wysuszać już podrażnionej twarzy. W tym przypadku najlepszy wybór to między innymi olejek do twarzy z grupy nieschnących z awokado lub orzechów makadamia oraz tłusty krem zawierający jak największą ilość witamin.

Jak wybrać odpowiednie produkty?

Jak wspomnieliśmy powyżej, najlepiej dostosować rodzaj kosmetyków do typu cery. Będziemy mieli wtedy pewność, że działanie na pewno przyniesie oczekiwany skutek, a w dodatku optymalnie wykorzystamy możliwości produktu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając na przykład naturalny olejek do twarzy? Jednym z podstawowych parametrów jest skład produktu. Na wielu opakowaniach możemy znaleźć informacje, że są to kosmetyki naturalne, natomiast małym druczkiem dopisane są różnego rodzaju "ulepszacze". Warto zatem dokładnie przeanalizować treść zawartą na opakowaniu, aby nie dać się zwieść chwytliwym sloganom. Koniecznie należy zwrócić również uwagę na jakość wykorzystanego oleju oraz użyte proporcje. Jest to kolejny argument za tym, aby czytać dokładnie skład. Najlepiej wybierać oleje z pierwszego tłoczenia, gdyż to gwarantuje, że zachowane w nim zostały najcenniejsze składniki. Ważne jest również sprawdzenie kraju pochodzenia olejku do twarzy. Jeśli wiemy, że dany olej pochodzi na przykład z Egiptu, to zakup produktu pochodzącego właśnie z tego kraju będzie najbardziej korzystny dla właściwości kosmetyku. Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji cery nie jest łatwą sprawą. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej porady a produkty kupować w specjalistycznych sklepach stacjonarnych oraz internetowych, a także w zielarniach.