Felgi aluminiowe to element wyposażenia, który pozwala na efektywne poprawienie wyglądu samochodu oraz jego osiągów. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli popularnych firm, takich jak Keskin. Warto jednak pamiętać, że felgi stanowią integralną część koła, przez co mają realny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Aby zatem spełniły wszystkie funkcje, musimy poświęcić nieco czasu na wybór optymalnego modelu.

Dlaczego warto wybrać felgi aluminiowe?

Główna zaleta felg aluminiowych to ich wytrzymałość. Musimy jednak pamiętać, że nawet bardzo dobre jakościowo felgi, jak te od Keskina, mogą wypaść po gwałtownym najechaniu na nierówność czy wjechaniu w dziurę. Stanie się tak, jeśli źle je dobierzemy lub, co gorsza, niestarannie je zamontujemy. Kolejną zaletą felg aluminiowych jest atrakcyjny efekt wizualny, jaki możemy uzyskać przy ich pomocy. Dla niektórych nie ma to najmniejszego znaczenia, jednak spora część miłośników motoryzacji spędza długie godziny na wybraniu oryginalnego wzoru. Takowe znajdziemy m.in. w ofercie firmy Keskin, dostępnej zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, na przykład na stronie https://felgeo.pl/firm-pol-1312973262-Keskin-Tuning-felgi.html.

Jak wybrać najlepsze felgi aluminiowe?Na co zwrócić uwagę wybierając felgi aluminiowe?

Jedną z podstawowych kwestii jest rozmiar felgi, na który składają się dwa parametry: średnica oraz szerokość. Pierwszą z nich należy dopasować do rozmiarów koła, co nie powinno sprawiać problemów nawet amatorom. Drugi parametr jest nieco bardziej skomplikowany do określenia. Felgi, w tym te od firmy Keskin, występują w trzech szerokościach: minimalnej, zalecanej i maksymalnej. O tym, jakie będą idealne do konkretnego samochodu, decydują m.in. oczekiwania kierowcy odnośnie atrakcyjności wizualnej samochodu oraz komfortu jazdy.
Podczas zakupu warto również zwrócić uwagę na technologię użytą do produkcji felg. Tańszą opcją są tego rodzaju elementy wykonane metodą niskociśnieniową. Jej użycie może jednak skutkować tym, że felga będzie nieco cięższa, co z kolei realnie wpłynie na układ zawieszenia samochodu. Drugą opcją, dostępną również u Keskina, jest wykorzystanie technologii Flow-Forming. W ten sposób powstają felgi najwyższej jakości wykazujące także podwyższoną wytrzymałość. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, iż jest to rozwiązanie droższe.
W pierwszej chwili wybór felg może wydawać się wręcz banalnie prosty. Kolor, wzór i rozmiar – na to najczęściej zwracamy uwagę. Jeśli jednak nieco zagłębimy się w temat, okaże się, że nawet najmniejszy element może mieć w tej kwestii niebagatelne znaczenie. Warto zatem poświęcić nieco czasu na podjęcie optymalnej decyzji.