Kto chce siedzieć i przez cały dzień oglądać ludzi grających w gry wideo? Miliony osób, jak się okazuje. Transmisja rozgrywki na żywo za pomocą serwisu Twitch to w ostatnich latach jeden z najważniejszych trendów w świecie gier wideo. Liczba widzów urosła już do 15 milionów dziennie. Popularnością cieszą się turnieje zawodowców, talk-show z grami w tle i nieformalne sesje solowe, które oferowane są przez ponad dwa miliony nadawców.

Być rozpoznawalnym

Największe gwiazdy Twitcha to seria internetowych celebrytów, z legionami oddanych fanów, którzy każdego dnia oglądają, jak ci dominują (lub nie...) w meczach Fortnite lub przezabawnie krzyczą przebijając się przez kolejne horrory. Wiele z tych osobistości ma litanię sponsorów i niemal każde urządzenie do streamingu ma reklamującego je celebrytę. urządzenie do streagminguSetki tysięcy zwolenników śledzą te gwiazdy w mediach społecznościowych – trzeba przyznać, że wszystko do brzmi jak charakterystyka zawodowego sportowca niż kogoś, kto gra w gry wideo i traktuje to jako sposób na życie. Ale choć tylko kilku szczęśliwców trafia do NBA lub NFL, to każdy z porządnym komputerem PC lub nowoczesną konsolą do gier , kto ma urządzenie do streamingu może zostać gwiazdą na Twitchu. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w tej gałęzi showbiznesu, powinien zacząć od poniższego artykułu. Znajdzie tutaj wszystko, co musi wiedzieć na temat podstawowych wymagań sprzętowych oraz wskazówek dotyczących tego, jak utrzymać zadowolenie swoich widzów.

Niezbędny sprzęt

Przede wszystkim – potrzebny jest dobry komputer. Chociaż istnieje kilka wyjątków, zdecydowana większość streamingów wykonywana jest na komputerze. Jeśli chodzi o specyfikację, Twitch zaleca posiadanie co najmniej procesora Intel Core i5-4670 (lub jego odpowiednika w technologii AMD), 8 GB pamięci RAM oraz systemu Windows 7 lub nowszego. Oczywiście można też nadawać z Macintosha. Potrzebna będzie również karta graficzna o wystarczającej mocy, aby obsługiwać to, w co zamierzamy grać. Nie trzeba chyba wspominać, że im szybsze będzie nasze połączenie z Internetem, tym lepiej - powinniśmy dążyć do prędkości wysyłania co najmniej 3 MB na sekundę. W dzisiejszych czasach powinno być to możliwe w przypadku większości domowych połączeń z Internetem, a nawet części mobilnych. To dość wysoka przepustowość, ale należy pamiętać o tym, że z łącza będzie korzystać niejedno urządzenie do streamingu.

Przede wszystkim komputer

Podczas gdy podstawowe wymagania systemowe Twitcha są dość wyrozumiałe, strumieniowanie i granie w graficznie intensywne gry w tym samym czasie może znacznie obciążyć komputer. Do tego należy doliczyć wspomniane wcześniej urządzenia do streamingu. To wszystko sugeruje, że choć uprawianie tego zawodu jest możliwe na słabszym sprzęcie, to jednak nie powinniśmy się wahać przed zainwestowaniem w coś porządniejszego.