Piękne i stylowe kolczyki posiadają niebanalne wzory. Do takich oryginalnych, bardzo modnych motywów folkowych należy łapacz snów. To wzór zaczerpnięty ze świata indiańskich legend i właśnie obecnie przeżywa swój renesans. Kolczyki z łapaczem snów mogą występować w różnych wersjach kolorystycznych, choć panie najczęściej decydują się na srebrne lub złote.

Ozdoby na uszy w stylu boho, czyli łapacze snów

Bardzo modny styl boho bazuje na oryginalnych motywach zaczerpniętych z indiańskiego folkloru. Także biżuteria w stylu etno często wykorzystuje folkowe motywy. Hitem ostatnich sezonów stały się piękne kolczyki łapacz snów. Wykonywane są z metali szlachetnych, najczęściej srebra i złota. W sklepach z biżuterią dostępne są także ozdoby do uszu ze stali nierdzewnej lub chirurgicznej. Motyw łapacza snów występuje w różnych wersjach i kombinacjach. Podstawowym elementem tego typu kolczyków jest duże, ażurowe kółko wypełnione wzorem geometrycznym. Do kółka doczepione są najczęściej trzy piórka, zwisające w dół. Popularność tego motywu sprawiła, że kolczyki w formie łapacza snów pojawiają się w wielu odsłonach. Do metalowych kółek doczepiane są sztuczne piórka, frędzelki z włóczki lub kamienie półszlachetne, cyrkonie, kryształy górskie, agaty oraz perły. Jeśli zależy nam na oryginalnej ozdobie w stylu folkowym, kolczyki łapacz snów wpisują się idealnie w ten trend. 

Stylowe kolczyki z folkowym motywem kółek i piórek

Unikatowe kolczyki w kształcie łapacza snówLekkie piórka pięknie prezentują się na kobiecych uszach. Delikatnie zwisają ku dołowi i kołyszą się podczas chodzenia. To wszystko sprawia, że kolczyki łapacz snów (np. ze strony: https://www.viadem.pl/pol_m_Motywy_Lapacz-snow_Kolczyki-lapacz-snow-545.html) stały się przedmiotem pożądania w sklepach z biżuterią. Projektanci tych stylowych ozdób prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych wzorów. Proste i minimalistyczne łapacze składają się tylko z dwóch elementów: ażurowego kółka i doczepionego do niego, pojedynczego piórka. Bardziej rozbudowane kolczyki bazują na kilku kółkach różnej wielkości, połączonych z kolorowymi piórkami. W tego typu kolczykach odnajdziemy także perły i cyrkonie oraz połyskujące w słońcu kryształki. 

Na jakie okazje warto wybrać biżuterię w kształcie łapacza snów? 

Łapacz snów stał się motywem przewodnim w wielu kolekcjach biżuterii. Można kupić zarówno kolczyki z wiszącymi piórkami, jak i stylowy naszyjnik z dużym kółkiem. Panny młode chętnie wybierają oryginalne kolczyki łapacz snów na ślub i wesele. Srebrne lub złote kółka doskonale pasują do prostych sukni ślubnych w stylu minimalistycznym i folkowym. Indiańskie zwory przeniesione do świata biżuterii sprawdzają się także w letnich stylizacjach. Pięknie komponują się z długimi sukienkami w kwiatowe wzory. Kolczyki z tym wyjątkowym motywem można nosić na co dzień i od święta.