Chcąc wyróżnić się wśród przyjaciół i znajomych, nie kupuj drogiej biżuterii, której będą zazdrościć wszyscy bliscy. Każdy może pójść do jubilera, kupując coś, na co innych nie będzie stać. Co więc warto zrobić? Wybrać odpowiedni surowiec i samodzielnie przygotować biżuterię dla siebie lub obdarować kogoś wyjątkowym i niepowtarzalnym prezentem.

Jaki materiał jest najlepszy na początek? Oczywiście stal szlachetna, która charakteryzuje się niższą ceną od srebra, więc straty podczas nauki będą o wiele mniejsze. Jej plastyczność jest na tyle satysfakcjonującym poziomie, że niemal każdy amator, będzie w stanie już podczas pierwszego kontaktu z biżuterią, stworzyć coś wyjątkowego, co z dumą będzie można nosić jako dodatek do stroju.

Stal szlachetna i początki

biżuteria w staliNiestety, nie będziemy w stanie wykonać wszystkich elementów samodzielnie, więc należy kupić je w sklepach internetowych lub stacjonarnych z wyposażeniem dla osób, tworzących własną biżuterię. Zazwyczaj każda placówka będzie oferować m.in. taki asortyment, jak zawieszki do kolczyków i zapięcia do łańcószków, których samodzielne wykonanie bez profesjonalnych narzędzi, będzie niemożliwe – nawet z takich materiałów jak popularna stal szlachetna.

Dlaczego akurat ten surowiec jest najlepszy na początek przygody, oprócz jego atrakcyjnej ceny? Otóż ze względu na swoją dostępność i niepowodowanie reakcji alergicznych u osób, które mogą cierpieć na różnego rodzaju problemy zdrowotne, podczas kontaktu ze srebrem lub złotem.

Kupiłem asortyment i co dalej?

Samodzielna praca z biżuterią może nie należeć do prostych, gdyż nie posiadamy jeszcze podstawowych umiejętności, które powinien znać każdy konstruktor i projektant, więc warto wykorzystać pomysły i tutoriale, które znajdują się w sieci – zaczynając oczywiście od czegoś prostego, co nie będzie dla nas tak skomplikowane.

Z czasem warto zacząć podnosić poprzeczkę, a jeśli dojdziemy do naprawdę satysfakcjonującego poziomu, możemy zacząć korzystać ze srebrnych lub nawet złotych dodatków.