Zapracowany mężczyzna musi posiadać modną i wygodną fryzurę. Jej stylizacja nie powinna zająć więcej niż 5 minut, a zasadniczo nawet mniej, nie licząc dni, gdy włosy trzeba umyć i wysuszyć. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top3 najmodniejsze fryzury dla zapracowanych mężczyzn. Na które warto postawić według nas? Przedstawimy Wam także popularne i modne alternatywy.

Top 1: side swept, czyli fryzura typu messy hair bez stylizacji dla mężczyzn o gęstych i mocnych włosach

Fryzurą najłatwiejszą w stylizacji jest militarna, bo przecież zupełnie jej nie wymaga. Jeśli jednak nie wyglądasz w takiej wersji najlepiej, a szkoda Ci Twoich gęstych włosów, wybierz fryzurę typu side swept. Jest to alternatywa dla klasycznego side part, która jest jej przeciwieństwem, gdyż jest nieujarzmiona, co oznacza, że przy odpowiednim cięciu praktycznie nie trzeba jej układać. Brzmi jak marzenie? Tak w istocie może być. Otóż boki i tył głowi są w tej fryzurze mocno przycięt, niemalże przy samej skórze, z kolei góra jest długa, a nawet bardzo długa. Wystarczy suszyć suszarką włosy, które są dłuższe i najlepiej przy tym opuścić głowę. Dzięki temu nada się im więcej objętości. Jednak gdy będą jeszcze lekko wilgotne warto nadać im odpowiedni kierunek. Gdy włosy są mało podatne, to można użyć nieco kosmetyków do stylizacji włosów. Sprawdzi się na pewno prestyler do włosów.

Top 2: nowoczesny męski zaczes, czyli undercut

Ciągle w modzie jest także undercut. Nic w tym dziwnego. Mężczyźni cenią to fryzurę właśnie za wygodę. Do jej stylizacji przyda się markowa pomada do włosów, zwłaszcza gdy chce się wykonać zaczes, czyli gładko ułożyć dłuższe kosmyki do tyłu. Warto wybrać tak zwaną pomadę wodną, która jest łatwiejsza w użyciu od produktu na bazie wosku. Pomady do włosów różnią się od siebie nie tylko składem, ale również chwytem. Jeśli Twoje włosy są mało podatne na układanie, to koniecznie wybierz pomadę do włosów o mocnym chwycie. Jest to ważne także w przypadku zaczesek, zwłaszcza jeśli prowadzisz aktywny, intensywny tryb życia. Ta fryzura jest dość charakterystyczna włosy w dolnej części, z tyłu głowy są dość mocno wycięte, czasem widoczne są też cieniowania, czyli różne długości wykonane różnymi końcówkami trymera. Z kolei góra jest długa i można ją ułożyć w artystycznym nieładzie, postawić czub, ułożyć na bok z przedziałkiem albo właśnie zaczesać do tyłu. Można zatem każdego dnia prezentować się inaczej, a w praktycznie każdym wydaniu, nie licząc czuba, fryzurę łatwo i szybko się układa.

Top 3: man bun, czyli coś dla miłośników długich włosów

Kolejna propozycja to man bun, czyli męski kucyk, ewentualnie koczek, choć w wersji 2022 jest to raczej kucyk. Otóż mężczyźni z półdługimi włosami nie powinni nosić ich roztrzepanych, a właśnie spięte. Tutaj potrzebne jest dobre wyczesanie włosów, a często także wygładzenie. Potrzebna może być markowa pomada do włosów. W przypadku włosów kręconych czy trudnych do ujarzmienia przed jej zastosowaniem warto użyć prestyler do włosów, czyli specjalny tonik ułatwiający układanie włosów.

A jakie masz alternatywy? Proponujemy side part, french crop lub quiff

Oczywiście szybkie fryzury to nie tylko te wymienione wyższej, bo można wybrać też jedno z klasycznych cięć, a mowa o side part, french crop albo quiff. W przypadku tego ostatniego stawiamy na mocne cieniowanie. Włosy mogą być jednak dłuższe na czubku głowy, natomiast boki oraz tył są wygolone. W side part także kluczowe znaczenie ma odpowiednie cięcie. Jeśli jest odpowiednio wykonane, to nie trzeba nawet podkreślać przedziałka przy użyciu kosmetyków, bo włosy same świetnie się układają. Oczywiście w przypadku takiej fryzury, gdy nie chce się jej długo stylizować fryzjera trzeba odwiedzać dość często. Dla miłośników grzywek jest oczywiście nieśmiertelny french crop, który sprawdzi się nawet w przypadku włosów kręconych.

Trendy w modzie szybko się zmieniają, ale jeśli chodzi o fryzury męskie to trzymają się już od ładnych kilku sezonów, a wszystko dlatego, że mężczyźni niezwykle cenią sobie wygodę. Trudne do ułożenia cięcia są wypierane przez te klasyczne i znane. Nad takimi fryzurami nie trzeba bowiem długo pracować przed lustrem.