Coraz więcej osób ceni sobie smak dobrej, aromatycznej i energetyzującej kawy. Kawy rozpuszczalne na ogół nie spełniają tych warunków i nie zadowolą prawdziwego smakosza. Ten zdecyduje się raczej na zakup któregoś z ekspresów do kawy. Do wyboru będzie miał 3 typy urządzeń.

Ekspresy przelewowe

To najprostsze z tego typu urządzeń. Choć mogą występować w różnych wariantach zasada działania pozostaje ta sama: woda po wlaniu do pojemnika zostaje podgrzana i przelewa się przez specjalny filtr z kawą, trafiając do będącego w zestawie dzbanka.

Przelewowy ekspres Delonghi umożliwi zaparzenie naraz nawet 10 filiżanek kawy. Już podstawowe modele mają podgrzewaną płytę pod dzbankiem i nadają się do mycia w zmywarce. Najbardziej zaawansowany model będzie dodatkowo wyposażony w termiczny dzbanek, filtr do wody oraz sam będzie komunikował konieczność odkamienienia. 

Ekspresy kolbowe

Smak tradycji i nowoczesność - kawy z ekspresów DelonghiEkspresy kolbowe należą do grupy ekspresów ciśnieniowych, gdzie podgrzana woda zostaje przepuszczona przez zmieloną kawę pod ciśnieniem. Sama nazwa tej grupy urządzeń pochodzi od kształtu pojemnika na kawę, który mocowany jest poniżej bloku podgrzewającego. Wcześniej trzeba do tego pojemnika wsypać kawę i mocno ubić załączonym ubijakiem. W czasie pojedynczego parzenia można zrobić jedną większą bądź dwie mniejsze filiżanki napoju.

Ekspres Delonghi tego typu nawet w najprostszym wariancie oferuje możliwość spienienia mleka i przygotowania smacznego i aromatycznego cappucino. Najbogatsze wersji są wyposażone w automatyczny system spieniania mleka, który pozwala przygotować espresso, cappuccino, latte macchiato lub gorące mleko po naciśnięciu tylko jednego przycisku. Dla prawdziwego konesera dostępny jest nawet model z młynkiem do kawy oraz aktywnym systemem kontroli temperatury wody.

Ekspresy automatyczne

To bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Wyposażone są w młynek do kawy z możliwością regulacji grubości mielenia ziaren, system spieniania mleka oraz automatyczne programy, dzięki którym można zaparzyć ulubiony rodzaj kawy białej lub czarnej.

Nowoczesny design i najnowsze technologie wyróżniają ekspresy Delonghi na tle konkurencji. Łatwe w obsłudze pozwalają za pomocą jednego przycisku przygotować dokładnie taką kawę, na jaką ma się ochotę. Dodatkowo są proste w czyszczeniu i samodzielnym serwisowaniu. 

Ekspres Delonghi z serii PrimaDonna Elite oferuje również wyjątkowe rozwiązanie w postaci aplikacji moblinej, pozwalającej komunikować się z urządzeniem za pomocą smartfona. Dzięki temu wszystkie napoje można przygotować poprzez aplikację, dopasowując smak, ilość mleka i kawy.