Jasna, przestronna i funkcjonalna łazienka jest niezbędnym elementem każdego nowoczesnego projektu domu. Każdy, kto właśnie projektuje lub remontuje swoją łazienkę marzeń, znajdzie tu kilka najlepszych wskazówek, jak stworzyć w niej luksusową, funkcjonalną przestrzeń.

Siła na zamiary

Zanim zaczniemy tworzyć jakiekolwiek projekty domowe czy renowacyjne, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, ile wszystko będzie kosztować. Trzeba sprawdzić, na co nas stać - i trzymać się tego. Przygotowanie sobie wyceny każdego elementu zapobiegnie późniejszemu przekroczeniu budżetu. Zapobiegnie to również pokusie kupowania przedmiotów, których tak naprawdę nie potrzebujemy, pomagając stworzyć czystszy i bardziej przestronny projekt.

Standardy łazienkowe

Efektywniej zaplanujemy układ łazienki, jeśli będziemy wiedzieć, ile miejsca będzie potrzebował każdy przedmiot. Szafki łazienkowe występują w wielu różnych rozmiarach, ale już wanny i toalety są ustandaryzowane. Znajomość tych kilku standardowych pomiarów pomoże nam opracować wydajny projekt łazienki i zaoszczędzić czas, jeśli chodzi o jego wykonanie.

Ukryta muszla klozetowa

Czasami drzwi łazienki mogą pozostać otwarte. Nie można pozwolić na to, by toaleta była pierwszym widokiem, który za każdym razem wita mijających je ludzi. szafki łazienkoweZaplanujmy swój projekt tak, aby centralnym punktem łazienki był każdy inny element niż toaleta. Domy wystawowe mogą być tutaj nieocenionym źródłem, jeśli potrzebujemy inspiracji. Jako obiekty skupiające wzrok świetnie sprawują się stylowe szafki łazienkowe, ozdobna ściana nośna czy też fikuśna kabina prysznicowa.

Dobry plan oświetlenia

Odpowiednie oświetlenie jest niezbędnym elementem wszystkich dobrych projektów wnętrz. Tworzy atmosferę i sprawia, że mniejsze pokoje wyglądają na większe. Kinkiety, które optycznie podnoszą sufit, sprawią wrażenie większej wysokości. Aby uzyskać oszczędność miejsca, w dodatku przy wykorzystaniu naturalnego światła w łazience, zamontujmy świetlik nad prysznicem. Uwolni to ściany do przechowywania i pozwoli poczuć się bliżej natury podczas kąpieli.

Nie więcej niż dwa kolory

Większość luksusowych domów ma minimalistyczną kolorystykę. Ograniczenie się do jednego czy dwóch kolorów farby lub płytek sprawi, że łazienka będzie wyglądać na większą i mniej zagraconą, a także bardziej elegancką i stylową. Zasada dwóch kolorów (i ich odcieni) powinna dotyczyć wszystkiego, co znajduje się w tym pomieszczeniu – od szafek łazienkowych po dywaniki pod kabiną prysznicową. Jeśli szukasz odpowiednich mebli do łazienki, sprawdź tutaj: https://www.fajnalazienka.com/pol_m_meble-lazienkowe_szafki-lazienkowe-743.html.