Wiele osób korzysta z pokrowca na smartfona głównie ze względów estetycznych. Istotnie jest to ciekawy dodatek, który po pierwsze wyróżnia nasz telefon na tle innych, a po drugie czyni go oryginalnym elementem w kontekście całej stylizacji. Trzeba jednak pamiętać, że etui na telefon posiada szereg zalet na gruncie ochrony przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. W dzisiejszym artykule skupimy się głównie na tych aspektach i zarysujemy spektrum zalet pokrowców właśnie związanych z bezpieczeństwem i ochroną telefonu.

Ochrona przed uszkodzeniami i rysami

Korzystając z etui na telefon dobrej jakości, np. etui ze sklepu Mobiwear.pl, zmniejszamy szanse uszkodzenia telefonu podczas upadku. Oczywiście nie wynosi ona w tym przypadku zero, ale z pewnością telefon w specjalnym kejsie ma mniejsze szanse rozpaść się na kawałki, ale także uszkodzić swoje wnętrze na skutek wstrząsu. Jeśli chodzi o inne uszkodzenia mechaniczne, przed którymi nasz smartfon będzie chroniony, jeżeli wyposażymy go w etui na telefon, to trzeba wspomnieć przede wszystkim o zarysowaniach. Te wbrew pozorom nie powstają tylko i wyłącznie podczas jego użytkowania. Najwięcej rys na obudowie czy wyświetlaczu tworzy się podczas, gdy telefon przebywa w torebce lub kieszeni, ma wtedy kontakt z kluczami czy innymi twardymi elementami. Jeżeli jest schowany w etui na telefon, ostre krawędzie nie mają dostępu do obudowy i zatrzymują się na warstwie ochronnej.

Lepsza przyczepność

Nie można również zapominać, że etui na telefon chroni urządzenie przed cieczami, brudem i kurzem, które to wyrządzają szkody nie tylko, jeśli chodzi o estetykę, a o prawidłowe funkcjonowanie urządzenia. Przykładowo, jeżeli telefon leży na stole i zostanie wylana na niego szklanka wody, to jeżeli znajdował się on w etui na telefon mamy dużo więcej czasu, aby usunąć mokry pokrowiec i osuszyć urządzenie. Nie można zapominać również o funkcji antypoślizgowej. etui na telefonWiększość upadków naszych telefonów spowodowana jest wyślizgnięciem się urządzenia z ręki lub kieszeni. Kupując silikonowe etui na telefon, minimalizujemy to ryzyko. Podobnie w przypadku, gdy położymy telefon na nierównej powierzchni, z której może on przecież zjechać. Niezależnie od tego, jakie etui na telefon wybierzemy, można mieć pewnością, że każdy wariant będzie w jakiś sposób chronił telefon. Można wybrać tylko plecki oraz dopasować do nich szkło hartowane z wierzchu lub zdecydować się na całościowy pokrowiec, który będzie otwierany jak książka lub w pionie. W tym przypadku wybór leży po stronie właściciela, a my jesteśmy przekonani, że uda się dobrać jak najlepszy wariant.