Okres ciąży, porodu, a następnie karmienia jest wielkim wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Wydanie na świat małego człowieka oraz opieka nad nim jest bardzo wymagająca. Do tych pięknych chwil w życiu warto się przygotować jeszcze w czasie ciąży. Lektura specjalistycznych książek, kompletowanie wyprawki dla maluszka oraz szykowanie niemowlęcego kąta są bardzo istotne. W tym całym, pozytywnym zamieszaniu, przyszła mama nie powinna zapominać o sobie. Rynek jest przepełniony propozycjami odzieży, która ułatwi okres karmienia. Na co warto postawić?

Szukamy najlepszych rozwiązań

sukienka do karmieniaMyśląc o odzieży dla kobiet karmiących, na pierwszy plan wysuwa się wygoda. Jeżeli matka i maluszek odczuwają komfort podczas tak naturalnej aktywności, jaką jest karmienie piersią, oznacza to pełen sukces. Czynność ta nie zawsze ma miejsce w zaciszu domowym, dlatego warto się przygotować na różne ewentualności. Ubrania dla mam karmiących mają być przede wszystkim:

uszyte z przyjaznych materiałów, które niwelują możliwość otarć i alergii, z łatwym i szybkim dostępem do piersi, bez konieczności nadmiernego rozbierania się.

Nie zapominajmy również o ciekawych wzorach i modelach. Wyżej wymienione parametry nie kłócą się z modnymi fasonami i kolorami. Sukienka do karmienia nie musi być nudnym workiem. Obecnie producenci dbają również o to, aby mamy karmiące czuły się jak najbardziej atrakcyjne. Odwiedzając specjalne działy lub przeglądając strony sklepów w internecie, warto skupić się na fasonie kopertowym, rozpinanych bluzkach oraz propozycjach, które posiadają ukryte zakładki czy zamki.

Specjalne okazje wymagają wyjątkowej oprawy

Twórcy kolekcji ciążowych oraz dla matek karmiących nie zapominają o szczególnych wydarzeniach w życiu. Istnieje wiele propozycji eleganckich kreacji pozwalających na dopasowanie zgodnie z potrzebami i wygodą. Chrzest, wesele czy komunia w rodzinie są powodem do odświętnego stroju, który nie będzie kłócił się z naturalnym trybem karmienia niemowlaka. Nowoczesna sukienka do karmienia posiada rozmaite rozwiązania pozwalające na szybki dostęp do piersi bez konieczności rozbierania się, jednocześnie posiadając piękny i modny krój.

Równie ważna odzież spodnia

Nie można zapominać o specjalistycznej bieliźnie. Dobry stanik do karmienia to połowa sukcesu. Taki biustonosz charakteryzuje się wygodnymi, szerokimi ramiączkami oraz odpinanymi klapkami na wysokości brodawek. Po okresie ciąży piersi kobiety zmieniają się, dlatego najlepiej jest osobiście przymierzyć kilka modeli w celu wybrania tych najlepszych. Tak samo, jak w przypadku odzieży do karmienia, wygląd bielizny również może być ciekawy i estetyczny. Zawsze stawiajmy na pierwszym miejscu komfort własny i maluszka.