Nietoksyczny przemysł kosmetyczny bada aktualne zastosowania zdrowotne zawartości naszych spiżarni i nowych produktów roślinnych, wprowadzając nieustannie liczne innowacje w kategoriach pielęgnacji skóry i włosów. Jaki jest przepis na sukces naturalnego piękna? Zaczyna się właśnie od właściwych składników. Naturalny przemysł kosmetyczny staje się coraz bardziej pomysłowy, a produkowane przezeń środki coraz zdrowsze i bardziej efektywne. Napływ tych zdrowych i organicznych kosmetyków sprawił, że niejedna drogeria online przypomina swoim wyglądem sklep spożywczy – a przynajmniej w niektórych działach, w których znaleźć możemy najróżniejsze miody, mleczka i wyciągi z popularnych ziół albo produkty stworzone z mieszanek olejków, takich jak środki marki Bio Agadir. Przyjrzyjmy się, jakie składniki stały się popularne w ostatnich latach i na co możemy natrafić w składzie najlepszych środków do skóry i włosów.

Nasiona konopi

Olejki i nasiona konopii to popularny składnik w żywności oraz suplementów, ale to również dynamiczny składnik kosmetyków. Szacuje się, że przemysł konopi amerykańskich osiągnie 1,8 miliarda dolarów do 2020 roku i obejmie produkty takie jak płyny do skóry, kremy i oleje. Konopie znajdziemy na etykietach jako olej konopny czy olej z nasion konopi. Uważa się, że składnik ten pomaga złagodzić ból mięśni, wspomaga odnowę komórek skóry (aby powstrzymać jej starzenie się) i tłumi podrażnienia skóry.

Komosa ryżowa

zestaw olejkówStarożytne ziarna stały się popularne w różnych kategoriach, a komosa ryżowa jest jednym z najbardziej znanych nasion. Ta bogata w składniki odżywcze substancja nie jest przeznaczona tylko do gotowania, ponieważ firmy kosmetyczne wykorzystują jej białko do różnych celów kosmetycznych. W pielęgnacji włosów działa wzmacniająco i pomaga je stylizować (Bio Agadir stosuje quinoa i chia w środkach do włosów od kilku lat) i pielęgnuje skórę, aby uzupełnić jej witaminowe braki.

Kozie mleko

Wpływ koziego mleka na urodę był znany już starożytnym, a kąpiele w nim uwielbiała egipska królowa Kleopatra – podobno kąpiele te czyniły cuda z jej cerą. Na zanurzenie całego ciała w mleku mało kto może sobie pozwolić, jednak coraz więcej naturalnych marek kosmetycznych wychodzi nam tutaj na przeciw i zawiera ten składnik w swoich recepturach. Znajduje się on również w kremach do twarzy Bio Agadir.

Moringa

Do niedawna dostrzegalna głównie w produktach żywnościowych, teraz moringa jest popularnym składnikiem w olejkach do pielęgnacji skóry i włosów. Tłoczenie na zimno oleju z moringi jest najprostszym sposobem na osiągnięcie najwyższej czystości.