Wybór przewodniego koloru na naszym weselu zawsze jest ciężkim dylematem. Zarówno Pani, jak i Pan młody muszą dobrze czuć się z tą barwą. Jednym z często niedocenianych pomysłów jest organizacja wesela w kolorze złotym. Wiele par stara się unikać tego koloru ze względu na swoją pompatyczność. Złoto kojarzy się z bogactwem, przepychem oraz zbyt przesadzonym luksusem. Jednak przy odrobinie umiejętności i inwencji twórczej, złoto może stanowić doskonałą i subtelną oprawę naszej uroczystości weselnej. Odcień ten może nadać naszej aranżacji pięknego wyglądu, a jeśli nie odpowiada nam solo, zawsze możemy dodać akompaniament innego koloru takiego jak zieleń, z którym złoto doskonale się rozumie. By całość wyglądała spójnie, musimy zadbać o to, by wiele elementów zawierało w sobie element przewodniego koloru, co sprawi, iż goście będą zachwyceni naszą konsekwencją w utrzymywaniu odpowiedniego wystroju.

Papeteria weselna

Planowanie wesela - na jakie dekoracje postawić?Papeteria weselna jest jednym z najważniejszych elementów, które możemy zaadaptować pod nasz kolor przewodni. Przygotowanie gości do koloru powinniśmy rozpocząć od złotych zaproszeń. Takie zaproszenie ślubne złote będzie bardzo zachęcające i sprawi, iż goście poczują się zobowiązani do złożenia nam wizyty w tym szczególnym dniu. Oprócz złotych zaproszeń ten sam styl powinien obowiązywać zarówno winietki, jak i plany stołów oraz ewentualne menu, które proponujemy naszym gościom. 

Elementy dekoracyjne stołów

Dekoracja stołów to zawsze obowiązkowy punkt, w którym powinniśmy zaznaczyć nasz motyw kolorystyczny. Świece na stołach, wazony, tasiemki czy ozdoby na krzesłach - one wszystkie powinny być częścią naszej spójnej koncepcji, która rozpoczęliśmy od wysłania złotych zaproszeń. Jak wiadomo, stoły nie mogą się obyć bez pięknych kwiatów. Możemy delikatnie pofarbować liście, musnąć odrobiną złotego brokatu kwiaty bądź gałęzie. Tego typu kompozycja złotych liści i kolorowych kwiatów stworzy nam cudowne połączenie barw. 

Oryginalne pomysły na wplecenie złotego koloru do naszej uroczystości weselnej 

Każda Para Młoda zdaje sobie sprawę, iż papeteria weselna i dekoracja stołów to nie wszystko. Panna Młoda sama powinna w ramach uzyskania pięknego kontrastu utrzymać motyw kolorystyczny w postaci dwóch dodatków. Tutaj inwencja twórcza jest praktycznie nieskończona. Złote buty, złota biżuteria, to wszystko elementy, które z powodzeniem możemy dodać do naszej stylizacji. Jeżeli Pani młoda nie chce obwieszać się złotą biżuterią, nic straconego. Złota wstążka we włosach lub złoty sznurek okalający bukiet weselny jest doskonałym wypełnieniem złotej kolorystyki naszego wesela.