Od dawna wiemy, jak ważną rolę w naszym życiu pełni odpowiednie odżywianie. Piramida zdrowego odżywiania jest ciągle modyfikowana, ponieważ nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze ciągle rośnie. Co zatem w przypadku, kiedy nasze zdrowie zostanie mocno nadszarpnięte przez poważną chorobę czy operację? W okresie rekonwalescencji niezbędna jest odpowiednia dieta i suplementacja, aby nasz organizm mógł się zregenerować w jak najkrótszym czasie.

Choroba - brak apetytu lub problemy z jedzeniem

Już nasze babcie wpajały w nas mocno przekonanie, jak ważne jest jedzenie podczas choroby. Organizm musi dostać odpowiednie "paliwo",aby móc odpowiednio funkcjonować. Jednak zdarzają się sytuacje, w których choroba i leczenie albo zupełnie odbierają choremu apetyt, albo wręcz uniemożliwiają spożywanie pokarmów stałych. Choroby przewlekłe, nowotwory, powikłania neurologiczne po udarach, czy zaburzenia żucia i przełykania potrafią doprowadzić do poważnych spodków wagi i braków witamin i mikroelementów. W takich przypadkach ciężko odżywić organizm w sposób standardowy.

Jak odżywiać organizm, kiedy chory nie chce lub nie umie jeść?

W takim przypadku z pomocą przychodzi firma Nestle i produkt Resource 2.0 w płynie. Jest to wysokoenergetyczny (400 kcal na 200 ml) produkt, który dostarcza wysoką ilość białka, bo aż 18g na 200 ml. Ponadto zawiera witaminy (C, E, D, A, niacynę, B6, K, ryboflawinę, kwas foliowy, biotynę, kwas pantotenowy) oraz minerały (sód, potasu, magnez, żelazo, chrom, molibden, chrom, selen, jod). Wszystko to sprawia, że organizm dostaje to, co potrzebne, aby odbudować nadszarpnięty układ immunologiczny, a odporność to podstawa naszego zdrowia. Podkreślić należy fakt, iż Resource 2.0 ma formę płynną. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ:

  • ułatwia przełykanie
  • zdecydowanie skraca proces jedzenia
  • ma większą wchłanialność składników odżywczych
Resource płyn,

 jako suplement diety można stosować w dawkach od jednej do trzech butelek dziennie. Jeśli miałby być stosowany jako jedyne źródło pożywienia wtedy dawkowanie należy skonsultować z lekarzem. Nadaje się do spożycia przez osoby dorosłe i dzieci powyżej trzeciego roku życia. W ofercie występują cztery warianty smakowe: waniliowy, morelowy, ananas-mango, czekolada-mięta. Wybór smaków powoduje, że dieta nie jest monotonna. Dzięki takim produktom, jak Resource płyn odżywianie osoby chorej jest zdecydowanie mniej uciążliwe dla niej samej, ale również dla opiekujących się nią bliskich. To rozwiązanie łatwo dostępne, niedrogie i przynoszące wymierne rezultaty.